Żagle, szanty i... Henryk Jaskuła

21 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Eko-Cypel”.
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 7 sierpnia 2020
Kpt. Henryk Jaskuła Fot. Press

Już po raz dwudziesty pierwszy w Polańczyku, nad jeziorem Solina spotkają się miłośnicy szant, piosenki żeglarskiej i sportów wodnych. Impreza nieco skromniejsza, niż w latach ubiegłych z powodu restrykcji antywirusowych, odbędzie się już w najbliższą sobotę, na kultowym Cyplu. Obok regat, koncertów organizatorzy oddadzą też hołd zmarłemu niedawno kpt. Henrykowi Jaskule.

Polańczyk pamięta o zmarłym niedawno Henryku Jaskule, legendarnym polskim żeglarzu, który jako pierwszy Polak i trzeci żeglarz na świecie opłynął kulę ziemską dookoła w samotnym rejsie bez zawijania do portów. Podczas 21 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Eko-Cypel”, w 40. rocznicę tego wyczynu zaprezentowana zostanie plenerowa wystawa fotograficzna. W ramach festiwalu odbędą się też regaty żeglarskie w klasie Optimist, pokazy ratownictwa wodnego oraz maraton pływacki.

Najważniejsze oczywiście będą jednak koncerty, które wystartują o 17:00. Na letniej scenie na Cyplu w tym roku zagrają Klang (wystąpią także z koncertem dla dzieci), po nich pojawi się Julia Żesławska duo, dalej Sąsiedzi (po dziewiętnastu latach koncertowania po raz pierwszy wystąpią na tym festiwalu!), a zamknie wszystko gwiazda wieczoru – Atlantyda. Wstęp będzie wolny, ale ograniczony zgodnie z przepisami GIS.
Szczegóły w naszym dziale „koncerty

Partnerem głównym festiwalu Eko-Cypel jest Województwo Podkarpackie.

 

21 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Eko-Cypel”, 8.08.2020, Polańczyk
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: