Trzy sceny na Cyplu

22. Festiwal "Eko-Cypel" w Polańczyku
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 28 lipca 2021
Shanties 2020 Fot. Kamil Piotr Piotrowski
Już po raz 22 nad jez. Solina w Polańczyku spotkają się miłośnicy szant, piosenek żeglarskich i sportów wodnych. Impreza skromniejsza niż w latach ubiegłych (z powodu covida), ale nie do końca, bo mniejszą liczbę dni festiwalowych organizatorzy nadrobią ilością scen – w tym roku będą aż trzy miejsca koncertów. Festiwal już w ostatnią sobotę lipca.

Polańczyk w sercu Bieszczad od ponad dwudziestu lat w wakacyjny czas staje się górską stolicą polskiej piosenki żeglarskiej. Festiwal „Eko-Cypel” to już legendarna impreza w środowisku żeglarskim i choć ostatnio okoliczności nie pomagają w organizacji imprez, ta nadal ściąga na Cypel rzeszę miłośników „mokrego” śpiewania oraz topowych wykonawców tzw. polskiej sceny szantowej.

Podczas 22. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Eko-Cypel” odbędą się m.in. regaty żeglarskie, pokazy ratownictwa wodnego, ale najważniejsze oczywiście będą jednak koncerty,  które – NOWOŚĆ! – odbędą się aż na trzech scenach: na Cyplu w Bazie BWOPR i na kąpielisku oraz w amfiteatrze, a wśród wykonawców Pod Wiatr, Klang (na zdjęciu powyżej), którzy wystąpią także z koncertem dla dzieci) oraz Szkocka Trupa, EKT Gdynia, a na finał jednodniowej edycji pojawi się gwiazda wieczoru – bardziej na folkowo grający Freeborn Brothers.

Wstęp będzie wolny, ale ograniczony zgodnie z przepisami GIS.

Szczegóły znajdziecie w naszym dziale „koncerty

Partnerem głównym festiwalu „Eko-Cypel” jest Województwo Podkarpackie.

 

22. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Eko-Cypel”, 31.07.2021, Polańczyk
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Galeria

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: