Żagle, szanty i... Henryk Jaskuła

21 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Eko-Cypel”.
Wieści Kamil Piotrowski 7 sierpnia 2020
Kpt. Henryk Jaskuła Fot. Press

Już po raz dwudziesty pierwszy w Polańczyku, nad jeziorem Solina spotkają się miłośnicy szant, piosenki żeglarskiej i sportów wodnych. Impreza nieco skromniejsza, niż w latach ubiegłych z powodu restrykcji antywirusowych, odbędzie się już w najbliższą sobotę, na kultowym Cyplu. Obok regat, koncertów organizatorzy oddadzą też hołd zmarłemu niedawno kpt. Henrykowi Jaskule.

Polańczyk pamięta o zmarłym niedawno Henryku Jaskule, legendarnym polskim żeglarzu, który jako pierwszy Polak i trzeci żeglarz na świecie opłynął kulę ziemską dookoła w samotnym rejsie bez zawijania do portów. Podczas 21 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Eko-Cypel”, w 40. rocznicę tego wyczynu zaprezentowana zostanie plenerowa wystawa fotograficzna. W ramach festiwalu odbędą się też regaty żeglarskie w klasie Optimist, pokazy ratownictwa wodnego oraz maraton pływacki.

Najważniejsze oczywiście będą jednak koncerty, które wystartują o 17:00. Na letniej scenie na Cyplu w tym roku zagrają Klang (wystąpią także z koncertem dla dzieci), po nich pojawi się Julia Żesławska duo, dalej Sąsiedzi (po dziewiętnastu latach koncertowania po raz pierwszy wystąpią na tym festiwalu!), a zamknie wszystko gwiazda wieczoru – Atlantyda. Wstęp będzie wolny, ale ograniczony zgodnie z przepisami GIS.
Szczegóły w naszym dziale „koncerty

Partnerem głównym festiwalu Eko-Cypel jest Województwo Podkarpackie.

 

21 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Eko-Cypel”, 8.08.2020, Polańczyk
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Twoje konto

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: