Dawno tak nie było - konkurs z dużą pulą finansową

Otwarty Konkurs Szantowy „Szant pod Żurawiem” w Gdańsku
Wieści Katarzyna Marcinkowska 18 sierpnia 2020
20 Szanty pod Żurawiem Fot. Marek Zwierz / Press / Szanty pod Żurawiem
„Szanty pod Żurawiem” nie poddają się i mimo wielu trudności ogłaszają konkurs dla wykonawców nastawiony na nowe, autorskie utwory o tematyce żeglarskiej, wodnej, morskiej. Zachętą do wzięcia w nim udziału może być fakt, że każdy zespół, który zostanie zakwalifikowany do finału, ma gwarantowane wynagrodzenie w wysokości 1000 zł. Tak komfortowo dawno w konkursach nie było.

Coraz mniej konkursów na polskiej scenie piosenki żeglarskiej, a takich, które płacą, i to wszystkim finalistom (sic!) – oprócz oczywiście nagród finansowych za pierwsze trzy miejsca – właściwie nie znamy.

Tym bardziej zachęcamy do udziału w konkursie Festiwalu „Szanty Pod Żurawiem”, bo tu oprócz nagród finansowych (I miejsce – 2000 PLN, II miejsce – 1000 PLN, III miejsce – 500 PLN) organizatorzy zapłacą dodatkowo każdemu zakwalifikowanemu do finału wykonawcy 1000 PLN.

Dziś wykonawcy, zwłaszcza ci dopiero zaczynający swoją przygodę z muzyką, są w bardzo trudnej sytuacji. Dlatego chcemy w ten sposób zachęcić ich do przyjazdu do Gdańska na festiwal i udziału w naszym konkursie. Gwarantowana gaża tysiąc złotych sprawi, że każdy, kto zakwalifikuje się do finału konkursu, nie musi się martwić o finanse, które może przeznaczyć np. na pokrycie kosztu dojazdu do Gdańska i noclegu – opowiadał nam w rozmowie telefonicznej Michał Juszczakiewicz, producent i dyrektor „Szant pod Żurawiem”.

Zgłosić się może każdy, komu w duszy gra muzyka morza, niezależnie od doświadczenia, liczebności składu czy wykonywanego gatunku muzycznego. Wystarczy tylko do 30 sierpnia przesłać na adres e-mail Organizatora (producent@szantypodzurawiem.pl) zgłoszenie zawierające co najmniej dwie piosenki związane z morzem, żeglarstwem, zapisane w formacie MP3. Jury złożone z autorytetów piosenki żeglarskiej oceni nadesłane utwory i zaprosi najlepszych wykonawców do finału, który odbędzie się 5 września 2020 roku na gdańskiej Ołowiance.

Lista zakwalifikowanych wykonawców zostanie ogłoszona w dniu 31 sierpnia 2020 na stronie
www.facebook.com/szantypodzurawiem oraz w naszym serwisie Szanty24.pl.

Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się pod jakże wymownym hasłem „Odważnie i z rozwagą”. Miejcie to na uwadze.

Szczegóły na temat całego festiwalu pojawią się wkrótce w dziale „Koncerty”, a regulamin Otwartego Konkursu Szantowego „Szant pod Żurawiem” znajdziecie tutaj.

 

Szanty pod Żurawiem, 4-6.09.2020, Gdańsk
Serwis Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: