Szantymeni dla WOŚP

Koncerty w Chorzowie i Wrocławiu
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 8 stycznia 2013
Klang Fot. Kamil Piotrowski
W najbliższą niedzielę zagra po raz 21 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Niemal od samego początku tej akcji angażowały się w nią również zespoły ze sceny żeglarskiej. Nie inaczej będzie w tym roku. Najgłośniej będzie we Wrocławiu, żeglarze dla WOŚP kwestować będą w klubie Łykend, ale koncerty odbędą się też w Chorzowie, w Starym Porcie.

Na południu znów rozbrzmi głośniej muzyka morza, tym razem przy okazji kolejnej, 21 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dwie, prężnie działające na Górnym i Dolnym Śląsku tawerny włączyły się w tym roku w tą akcję - Stary Port w Chorzowie i Łykend we Wrocławiu.

Jako pierwsza zagra Orkiestra w Chorzowie, bo już 12 stycznia, w sobotę. W programie obok wielu atrakcji usłyszymy dwa zespoły, Klang z Rzeszowa, który w tawernie będzie aktywnie działał już od wczesnych godzin popołudniowych oraz Sąsiadów z Gliwic.

Klang to grupa śpiewająca a cappella, nie tylko tradycyjny repertuar morski, ale także turystyczny i autorski. Świetne głosy, harmonie i doskonały kontak z publicznością, to znane szeroko ich atuty.

Nie mniej ciekawie zapowiada się koncert Sąsiadów, co prawda bez Dominiki Płonki (niestety nie może się pojawić) ale za to na dwoje skrzypiec! Będzie to bowiem pierwszy po półrocznej przerwie koncert z Elą Król, zaś drugie skrzypce "obsadzi", zastępujący Elę do tej pory Mirosław Walczak (kiedyś Duan).

Z kolei we Wrocławiu spotka się w Łykendzie, 13 stycznia, a więc w orkiestrową niedzielę, czołówka dolnośląskich zespołów muzyki żeglarskiej. W programie koncertów znalazły się grupy: Orkiestra Samanta, Za Horyzontem, Pod Masztem, F.A.N.T i Pomysły Znalezione w Trawie.

Na obydwa koncerty wstęp to wolne datki do puszki, szczegóły znajdziecie w naszym dziale "koncerty". Zapraszamy.

Komentarze

dodaj własny komentarz
 • Gość 9 stycznia 2013, 22:05
  z ostatniej chwili:
  Old Marinners również zagra dla WOŚP, szczegóły w dziale "koncerty"
  Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
 • Gość 10 stycznia 2013, 11:36
  Kolejny koncert:
  Leje na pokład 13 stycznia o godz. 20:00 w Chełmie Śląskim (ul Owocowa 10)
  Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
 • Gość 12 stycznia 2013, 11:47
  Warszawskie Gniazdo Piratów również zaprasza, start 18:00, w programie znani już gościom tawerny wykonawcy w tym m.in. Romek Roczeń i Waldemar Lewandowski oraz
  Z Dala od Zgiełku, walczący w sobotę w Przeglądzie "Shanties". Szczegóły na stronie tawerny.
  Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
Zobacz więcej

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: