Zagrają dla rejsu

Nasza Droga Odra Śląskiego Yacht Clubu
Wieści Kamil Piotrowski 1 czerwca 2016
Śląski Yacht Club Fot. Śląski Yacht Club
Pomysł wykrystalizował się jakiś czas temu - przepłynąć Odrę DZetą. Ale przepłynąć to jeszcze nic. Zrobić wokół tego jak najwięcej żeglarskiego i szantowego zamieszania, pokazać, że znów działają, że Odra jest ważna, że należy się jej przyjrzeć i że żeglarze, ci pływający i ci śpiewający powinni się zintegrować nad jej brzegami. Początek za chwilę. Zespoły szantowe poszukiwane.

Śląski Yacht Club, po latach flałty, znów odżywa. Dzieje się w Gliwicach coraz więcej, a plany ambitne. W tym roku w klubie postanowiono zrealizować pomysł, który rodził się już w głowach śląskich żeglarzy od jakiegoś czasu - przepłynąć Odrę. Od Kanału Gliwickiego po Morze Bałtyckie. Na "Wrzaskuna", bo tak ochrzczono DZtę, czeka 687 km (w tym 41 km Kanału Gliwickiego) oraz 31 śluz.

Ruszają 18 czerwca, ale sam rejs to nie wszystko. Po drodze, w każdej napotkanej marinie, porcie, zamierzają opowiadać o żeglarstwie, pokazywać slajdy (m.in. Morze Rosa, Regaty Sydney Hobart), promować akcję "Zobaczyć Morze", zamierzają też zorganizować koncerty piosenki żeglarskiej.

Pierwszy już 17 czerwca, w Marinie Gliwice, na rozpoczęcie rejsu. Na ten moment potwierdzone są następujące koncerty:

  • 17.06.2016 - Gliwice - Duet Pieprzyk, AquaMarina, Wbrew Pozorom, Sąsiedzi
  • 21.06.2016 - Opole - Brasy
  • 25.06.2016 - Wrocław - Znienacka Project i W Stronę Portu.
  • 30.06.2016 - Nowa Sól - Marta Śliwa.
  • 9/10.07 - Szczecin - Sąsiedzi, QFTRY

Wszyscy wykonawcy zaoferowali koncerty charytatywnie, w ramach wsparcia rejsu i działań, które wokół niego będą prowadzone. Organizatorzy szukają jeszcze chętnych zespołów do organizacji koncertów w Krośnie Odrzańskim (02.07.2016) i Kostrzyniu n. Odrą (04.07.2016) - kontakt: jzaluski@op.pl lub przez profil na Facebooku "Śląski Yacht Club".

"Nasza Droga Odra", 17.06-10.07.2016, Gliwice-Szczecin, Śląski Yacht Club
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Jesteś tutaj:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: