Na Nabrzeżu i w Starej Rzeźni

Sąsiedzi i Szkocka Trupa na Dniach Odry w Szczecinie
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 8 lipca 2016
Flis Odrzański Fot. Tomasz Seidler / UM Szczecin
W najbliższy weekend w Szczecinie po raz kolejny odbędą się obchody Dni Odry. W ramach imprezy nastąpi m.in. podsumowanie Flisu Odrzańskiego oraz zamknięcie rejsu Śląskiego Yach Clubu i projektu "Nasza Droga Odra". Z tej okazji nie mogło zabraknąć też wodniackiej muzki. Na pływającej scenie w centrum miasta wystąpią trzy zespoły z kręgu piosenki żeglarskiej, szant i folku. Finał w Starej Rzeźni.

Będzie się działo w najbliższą sobotę i niedzielę w Szczecinie. Scena na wodzie, koncerty folku morskiego i piosenki żeglarskiej, zwiedzanie jednostek, parada na Odrze i degustacje smakołyków kuchni flisackiej, a wszystko to w ramach kolejnych Dni Odry.

Większość atrakcji skupi się przy Nabrzeżu Pasażerskim, Wałach Chrobrego i Bulwarze Piastowskim. Nabrzeże Piastowskie polecamy fanom piosenki żeglarskiej i szant, bo na pływającej scenie, w sobotę odbędą się tam koncerty. Wystąpią Szkocka Trupa, MuzykaJaka i Sąsiedzi. Podsumowanie koncertowego dnia nastąpi o 19:00, w Starej Rzeźni (Łasztownia, ul. T. Wendy 14), gdzie specjalnym koncertem Sąsiadów zakończony zostanie rejs Odrą Śląskiego Yacht Clubu z Gliwic na Bałtyk, w ramach projektu "Nasza Droga Odra" (pisaliśmy o nim tutaj).

Do Szczecina dotrze także XXI Flis Odrzański (zdjęcie powyżej). Podczas ich powitania, w sobotnie południe, odbędzie się też parada jednostek na Odrze Zachodniej. Dzień później flisacy zaproszą do zwiedzania tradycyjnej flisackiej chaty, w której będzie można spróbować specjałów ich kuchni. Swój pokład dla szczecinian i turystów otworzą też okręt Marynarki Wojennej ORP Gniezno, Nawigator XXI oraz jednostki Urzędu Morskiego.

Dokładne godziny koncertów znajdziecie w naszym dziale "koncerty".

 

Dni Odry, 9-10.07.2016, Szczecin

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: