Trzy bramy do szant

V Nocne Jawszanty w Jaworznie
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 20 października 2013
Piotr Zadrożny Fot. Kamil Piotrowski
W Jaworznie znów rozbrzmiewać będzie żeglarska pieśń i marynarska szanta, a to za sprawą imprezy pt. „Nocne Jawszanty”, którą po raz piąty organizuje Tadeusz Boratyński, znany w środowisku animator żeglarskiej kultury. Znów trójka wykonawców, w tym rzadko goszczący w okolicach Śląska Piotr Zadrożny. Organizator, mrugając znacząco okiem, zapowiada też kilka niespodzianek.

Pieśni marynarzy i żeglarzy, jeszcze kilka lat temu, w okolicach Jaworzna były słyszane początkowo nad Zalewem Sosina. Pięć lat temu, Tadeusz Boratyński namówił władze Jaworzna na zorganizowanie w mieście imprezy żeglarskiej z prawdziwego zdarzenia - Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Jawszanty. Był rok 2009, a w konkursie, który towarzyszył festiwalowi, pojawiło się siedem zespołów. Wygrała ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego - Pod Wiatr (dziś to już grupa, która koncertuje na wielu festiwalach, dzień po Jawszantach pojawi się w Gliwicach na Festiwalu „Festiwalu Morza Nad Kanałem” z premierą drugiej płyty, o której pisaliśmy tutaj). W koncercie gwiazd wystąpiły zespoły Brasy oraz Paweł Leszkoski z DNA. Niestety, w takiej rozbudowanej formule „Jawszanty odbyły się tylko ten jeden raz. Kolejne edycje przygarnął, gościnny zawsze dla żeglarzy, pub Pajęczyna (więcej o tym kto na Jawszantach już występował tutaj).

Tegoroczna, piąta edycja (mały jubileusz - gratulujemy Tadku!) to znów nocny koncert trójki wykonawców, a będą to: Piotr Zadrożny z Krakowa, Drake z Częstochowy i North Cape z Pszczyny. Niestety ze względu na remont Pajęczyny tym razem impreza przenosi się do restauracji „Trzy Bramy”. Szczegóły znajdziecie w naszym dziale „koncerty”. Zapraszamy

 

V „Nocne Jawszanty“, 25.10.2013, Jaworzno

Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia
 

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: