Festiwal w tawernie

29 Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Tratwa“
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 4 listopada 2013
Banana Boat Fot. Kamil Piotrowski
Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Tratwa“ w tym roku zaliczy 29 edycję. W ramach trzech koncertów, które tym razem odbywać się będą tylko i wyłącznie w tawernie Stary Port, posłuchamy Banana Boat i Old Marinners, Jerzego Porębskiego i Klang, Znienacka Projekt i EKT Gdynia. Festiwalowi nadal towarzyszyć będzie konkurs - co cieszy - z wyjątkową nagrodą.

Tegoroczny Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Tratwa“ to najskromniejsza edycja w całej historii imprezy. Co prawda aż trzy dni koncertowe, ale tylko 6 wykonawców. Co prawda zwycięzcy konkursu w nagrodę otrzymają m.in. możliwość wydania mini-albumu, co na konkursach ostatnio prawie się nie zdarza, ale czy powetuje im to brak koncertu w Chorzowskim Centrum Kultury, chwalonym od lat za wspaniałe nagłośnienie? Czas pokaże.

Festiwal już od najbliższego piątku, a takich gwiazd polskiej sceny piosenki żeglarskiej to Stary Port dawno nie gościł. Pierwszy dzień blisko tradycji, Banana Boat potrafią zaszancić, Old Marinners z kolei, zwycięzcy ubiegłorocznego konkursu, inspirują się także muzyką dawnych pokładów. Drugi i trzeci dzień koncertów to z kolei bardziej współczesna piosenka żeglarska (i nie tylko). Występy słynnego barda polskiej sceny żeglarskiej - Jerzego Porębskiego, legendy tejże sceny EKT Gdynia, harcersko-turystycznego Klang czy młodzieży - Znienacka Projekt, złożą się na program soboty i niedzieli.

Koncert konkursowy, tak jak rok temu, odbędzie się sobotnim, wczesnym popołudniem w Starym Porcie, a jedną z nagród, o czym pisaliśmy tutaj, będzie możliwość wydania promocyjnej EP-ki. O tę nagrodę powalczą: Onyks - Gliwice, Po Latach - Chorzów i okolice, Shantażyści - Lewin Brzeski oraz Trzecia Miłość - Śląsk. W skład jury wejdą: Mirosław Szpyrka, Wojciech Harmansa (Perły i Łotry), Arkadiusz "Kosmos" Wąsik (Stonehenge) i być może Anna Sojka (Radio Katowice).

Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Tratwa", 8-10.11.2013, Chorzów
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
  • Gość 5 listopada 2013, 9:29
    jakoś większej ilości detali co do nagrody się nie doczekałem, a szkoda - polecam zwycięzcy uważnie przeczytać co podpisuje ; i dlaczego nie w Chorzowskim Centrum Kultury???; ja to już stary jestem - pamiętam Tratwę w Spodku...
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
Zobacz więcej

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: