Spotkajmy się wirtualnie w Porcie Pieśni Pracy

Zimowa rozgrzewka z gwiazdami w Tychach
Wieści Katarzyna Marcinkowska 18 stycznia 2021
Perły i Łotry na PPP Fot. materiały organizatora
Termometr na zewnątrz pokazuje -20 stopni (brrr!), a tymczasem na sercu można już poczuć przyjemne ciepełko na myśl, że za niecałe dwa tygodnie będziemy mogli ponownie rozgrzać się w rytm pieśni z pokładów dawnych żaglowców. A wszystko to dzięki Portowi Pieśni Pracy, który zaprasza wszystkich na tradycyjną zimową rozgrzewkę z gwiazdami polskiej sceny szantowej.

Już latem zeszłego roku PPP wytyczał nowe szlaki na morzach internetu – ze względu na ograniczenie liczby widzów na wydarzeniach kulturalnych impreza była transmitowana w sieci, stając się chyba pierwszym z polskich festiwali szantowych, który zaistniał w tej przestrzeni. Szlak został zatem przetarty, więc choć pandemia nie odpuszcza i imprezy masowe nie są dozwolone, to nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Port Pieśni Pracy – Zimowa Rozgrzewka 2021 również odbędzie się online, dzięki czemu uczestniczyć można w nim z każdego miejsca na świecie (o ile tylko jest tam internet, rzecz jasna). Wystarczy 30 stycznia o godzinie 19:00 wejść na kanał YouTube Miejskiego Centrum Kultury w Tychach albo na facebookowy fanpage festiwalu Port Pieśni Pracy. Zapewniamy: będzie gorrrąco!

A oto kogo zobaczymy w tegorocznej edycji:

Banana Boat

Zwariowani, energiczni, zarażający optymizmem. Gdziekolwiek pojawia się tych sześciu facetów w koszulkach układających się w wielkiego banana, już po chwili każdy widz ma przysłowiowego banana na twarzy. Usłyszymy utwory tradycyjne oraz autorskie w niepowtarzalnych aranżacjach, jak zwykle okraszone ogromną dawką humoru.

Ryczące Dwudziestki

Znacie ich doskonale – takie przeboje jak „Hiszpańskie dziewczyny” czy „Jasnowłosa” dobiegają dziś z co drugiego jachtu i co drugiej tawerny. Ale Ryczące to o wiele więcej – klasyczne szanty, folk z różnych stron świata, niesamowite, świetnie zestrojone głosy i równie ciekawe osobowości. A także żywy dowód potęgi męskiej przyjaźni, o czym z pewnością przypomną sami, jak zawsze zachęcając do wsparcia Qni – członka zespołu wykluczonego obecnie przez ciężką chorobę.

Perły i Łotry

W tym składzie króluje śpiew a capella – coś, w czym gospodarze imprezy czują się jak ryby w wodzie. Utalentowani wokalnie, błyskotliwi w konferansjerce, a do tego – uwaga! – jakiś czas temu zostali królami dyskotek (remiks ich utworu „My Mother Told Me” stworzony przez francuskiego DJ-a L.B.ONE podbija listy przebojów na całym świecie).

Mamy więc trzy bardzo mocne składy, które z pewnością pomogą zapomnieć o mrozach i o wirusach. Tylko uważajcie, by Wasze domowe głośniki nie padły od nadmiaru wrażeń!

To co, widzimy się 30 stycznia na wirtualnej widowni?

 

Port Pieśni Pracy – Zimowa Rozgrzewka, 30.01.2021, Tychy.
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: