EP-ka w nagrodę

Przedłużono zgłoszenia do konkursu „Tratwy”
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 19 października 2013
Old Mariners Fot. Kamil Piotrowski
Konkurs to bardzo ważny element każdej muzycznej sceny, także żeglarskiej. To na nim mogą zaprezentować się młodsi stażem wykonawcy, to na nich widzowie mogą zorientować się co w szantowo-żeglarskiej trawie piszczy lub będzie piszczeć. To konkursy wreszcie i oferowane nagrody nadają rangę festiwalom. Najbliższy, już w listopadzie na Festiwalu „Tratwa” w Chorzowie.

Dobra wiadomość nadeszła z Chorzowa, a właściwie z Krakowa. Otóż w związku z tym, że pula nagród 29. Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Tratwa” w Chorzowie niespodziewanie się powiększyła, i to o całkiem atrakcyjną nagrodę, przedłużono termin zgłoszeń do 28.10.2013 (regulamin i karta zgłoszenia do pobrania)

Nową nagrodą, która może zachęcić jeszcze więcej grup do rywalizacji w Chorzowie, jest; „sfinansowanie wydania promocyjnej płyty, t.zw. EP-ki”.

EP to skrót od „extended play”. To nic innego jak mini-album. Zawiera pięć utworów, z reguły jest zapowiedzią całej płyty. Coś więcej niż maxi-singiel (4 utwory) a mniej niż długogrająca płyta LP (co najmniej 8 utworów lub więcej niż 30 minut muzyki). Czasami stosuje się termin MCD oznaczający minialbum wydany na płycie kompaktowej.

Zwycięzca konkursu będzie musiał dostarczyć materiał na wydanie EP-ki (czyli t.zw. płytę matkę) do 01.03.2014 r. Po tym terminie nagroda przepada. Jednocześnie organizator, krakowska Fundacja „Hals”, informuje, że jeśli materiał trafi do produkcji przed 20.02.2014, to EP-ka będzie już dostępna promocyjnie na festiwalu „Shanties”.

Nagrodę ufundowała firma BDP-AL Yachting Sp. z o.o. z Zabrza, właściciel marki twojezagle.pl

Tych, którzy w zmaganiach konkursowych udziału brać nie będą już dziś zapraszamy na Festiwal „Tratwa” do Chorzowa, w dniach 8-10 listopada. Koncerty i przesłuchania konkursowe odbywać się będa w Tawernie „Stary Port”. Szczegóły znajdziecie w naszym dziale „koncerty”.

29 Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Tratwa”, 8-10.11.2013, Chorzów
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
  • Gość 19 października 2013, 10:08
    przy takiej nagrodzie to by wypadało Regulamin rozbudować - jednak mnóstwo znaków zapytania się pojawia, które mogą uczynić nagrodę zupełnie nieatrakcyjną niestety...
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
Zobacz więcej

Jesteś tutaj:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: