Dawno tak nie było - konkurs z dużą pulą finansową

Otwarty Konkurs Szantowy „Szant pod Żurawiem” w Gdańsku
Wieści Katarzyna Marcinkowska 18 sierpnia 2020
20 Szanty pod Żurawiem Fot. Marek Zwierz / Press / Szanty pod Żurawiem
„Szanty pod Żurawiem” nie poddają się i mimo wielu trudności ogłaszają konkurs dla wykonawców nastawiony na nowe, autorskie utwory o tematyce żeglarskiej, wodnej, morskiej. Zachętą do wzięcia w nim udziału może być fakt, że każdy zespół, który zostanie zakwalifikowany do finału, ma gwarantowane wynagrodzenie w wysokości 1000 zł. Tak komfortowo dawno w konkursach nie było.

Coraz mniej konkursów na polskiej scenie piosenki żeglarskiej, a takich, które płacą, i to wszystkim finalistom (sic!) – oprócz oczywiście nagród finansowych za pierwsze trzy miejsca – właściwie nie znamy.

Tym bardziej zachęcamy do udziału w konkursie Festiwalu „Szanty Pod Żurawiem”, bo tu oprócz nagród finansowych (I miejsce – 2000 PLN, II miejsce – 1000 PLN, III miejsce – 500 PLN) organizatorzy zapłacą dodatkowo każdemu zakwalifikowanemu do finału wykonawcy 1000 PLN.

Dziś wykonawcy, zwłaszcza ci dopiero zaczynający swoją przygodę z muzyką, są w bardzo trudnej sytuacji. Dlatego chcemy w ten sposób zachęcić ich do przyjazdu do Gdańska na festiwal i udziału w naszym konkursie. Gwarantowana gaża tysiąc złotych sprawi, że każdy, kto zakwalifikuje się do finału konkursu, nie musi się martwić o finanse, które może przeznaczyć np. na pokrycie kosztu dojazdu do Gdańska i noclegu – opowiadał nam w rozmowie telefonicznej Michał Juszczakiewicz, producent i dyrektor „Szant pod Żurawiem”.

Zgłosić się może każdy, komu w duszy gra muzyka morza, niezależnie od doświadczenia, liczebności składu czy wykonywanego gatunku muzycznego. Wystarczy tylko do 30 sierpnia przesłać na adres e-mail Organizatora (producent@szantypodzurawiem.pl) zgłoszenie zawierające co najmniej dwie piosenki związane z morzem, żeglarstwem, zapisane w formacie MP3. Jury złożone z autorytetów piosenki żeglarskiej oceni nadesłane utwory i zaprosi najlepszych wykonawców do finału, który odbędzie się 5 września 2020 roku na gdańskiej Ołowiance.

Lista zakwalifikowanych wykonawców zostanie ogłoszona w dniu 31 sierpnia 2020 na stronie
www.facebook.com/szantypodzurawiem oraz w naszym serwisie Szanty24.pl.

Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się pod jakże wymownym hasłem „Odważnie i z rozwagą”. Miejcie to na uwadze.

Szczegóły na temat całego festiwalu pojawią się wkrótce w dziale „Koncerty”, a regulamin Otwartego Konkursu Szantowego „Szant pod Żurawiem” znajdziecie tutaj.

 

Szanty pod Żurawiem, 4-6.09.2020, Gdańsk
Serwis Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Twoje konto

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: