Będzie Pod Wiatr

15 Port Pieśni Pracy - zima
Wieści Kamil Piotrowski 24 stycznia 2014
Pod Wiatr Fot. Kamil Piotrowski
Po raz 15 zimą, jak wynika z moich rachunków, odbędzie się Port Pieśni Pracy. Impreza, jedna z bardziej rozpoznawalnych w środowisku, mająca swoich stałych odbiorców, ustalone reguły działania oraz nagrody dla wykonawców konkursowych, za którymi idzie nie tylko prestiż, ale i konkretne "korzyści". Festiwal, który często zaskakuje, zmienia się, w tym roku chyba najbardziej.

O tym jakie zmiany generalne czekają fanów festiwalu Port Pieśni Pracy już pisałem w listopadzie. Czas szybko minął i festiwal... już!

Z informacji "last minute" wiemy, że w programie koncertowym nastąpiła jedna zmiana. Zespół Anker nie mógł niestety przybyć do Tychów, w sobotnim koncercie zastąpi go grupa Pod Wiatr. Młoda, bardzo aktywna ostatnio formacja i to na wielu frontach i scenach. Organizują swój festiwal w Ostrowcu Świętokrzyskim, wydali już 2 płyty, drugą całkiem niedawno, bywają na imprezach żeglarskich, ale częściej ich słychać na turystycznych. Inspirują się dobrymi, folkowymi źródłami, nie stroniąc od własnej twórczości. Polecam.

W koncercie nocnym w klubie i tradycyjnym (wiadomość z pierwszej ręki ;) ) w składzie Sąsiadów pojawi się Adrian Poznachowski, dawny gitarzysta grupy, którego dokładnie dwa lata temu zastąpił Piotr Świeściak.

Z kolei w koncercie konkursowym, który po raz pierwszy w historii odbędzie się w niedzielę, w samo południe (wzorem Szant we Wrocławiu, które w tym roku też konkursu mieć nie będą!), pojawią się grupy: Chantefleurs, Igi Band, Old Marinners, Trzy Maszty, Wbrew Pozorom (dawniej ONYKS) i Z Dala od Zgiełku.

Na koniec pamiętajcie, że widzowie będą mieli dodatkową zabawę na PPP, bo w tym roku, po raz pierwszy, wręczana będzie także Nagroda Publiczności - Dzwoneczek PPP.

Zatem słuchajcie, wybierajcie, głosujcie. Do zobaczenia w Tychach. Szczegóły programu znajdziecie w naszym dziale "koncerty" oraz na stronie festiwalu.

 

Port Pieśni Pracy - zima, 24-26.01.2014, Tychy

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Jesteś tutaj:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: