Znów w Skarżysku Kamiennej

V Spotkania z Piosenką Żeglarską „SzantySkar”
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 10 kwietnia 2014
Old Marinners Fot. Press
Wielkie festiwale są lubiane, bo są... wielkie. Nierzadko jednak to bardziej kameralne wydarzenia, przynoszą fanom wiele niezapomnianych wrażeń. Na szczęście małych festiwali z roku na rok przybywa, więc każdy kto nie lubi masówek, może i ma w czym wybierać. Za kilka dni w Skarżysku Kamiennej odbędzie się piąta edycja festiwalu organizowanego przez Old Marinners.

Festiwal powstał z inicjatywy ludzi, dla których szanty, muzyka folkowa są inspiracją dla różnych działań - koncertowania w zespole, organizowania koncertów i właśnie festiwalu.

Pierwsze Skarżyskie Spotkania z Piosenką Żeglarską „SzantySkar” w Skarżysku Kamiennej, za sprawą lokalnej grupy Old Marinners, odbyły się w klubie „Semafor”, a wystąpili wówczas, oprócz gospodarzy - Jarosław Kraken Jura oraz Pod Wiatr.

Kolejne edycje zmieniały miejsca (raz na Miejskie Centrum Kultury), daty (z marca na kwiecień) oraz oczywiście wykonawców (wystąpili tu już m.in.: Brasy, Shantażyści, Drake, Nok Rei, Może i My, Poszedłem na Dziób, Z dala od Zgiełku, Smugglers).

Najbliższy, mały jubileusz pięciolecia SzantySkar świętować będzie tam, gdzie wszystko się zaczęło - czyli w klubie Semafor. Choć na scenie zobaczymy w tym roku mniej wykonawców niż w latach ubiegłych, to jednak za sprawą zaproszonych gości żeglarskiej muzyki nie zabraknie.

W tym roku pojawią się na festiwalu Arek "Kosmos" Wąsik, znany bywalcm festiwali żeglarskich lider grupy Stonehenge. Tym razem w innej odsłonie, w duecie z Wojtkiem Domino, na dwie gitary, w repertuarze piosenek i ballad żeglarskich. Drugim gościem będzie grupa Sąsiedzi z Gliwic. W ich wykonaniu zabrzmią zarówno folkowe melodie z Irlandii, Bretanii, żeglarskie piosenki (nawet z Ameryki) oraz najprawdziwsze pieśni pracy - czyli szanty.

Oczywiście festiwal nie mógłby się odbyć bez gospodarzy - grupy Old Marinners.

Zapraszamy do Skarżyska-Kamiennej, 12 kwietnia, szczegóły znajdziecie w dziale "koncerty"

 

V Skarżyskie Spotkania z Piosenką Żeglarską „SzantySkar”, 12.04.2014, Skarżysko-Kamienna
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: