Zmiany na Śląsku

Jedni z, drudzy bez… Bufeta
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 14 kwietnia 2013
Julisz Krzysteczko Fot. Kryspin Pluta
Po długiej, zimowej przerwie zespoły z nieskrywaną energią szykują się do nowego sezonu. Powstają nowe utwory, nagrywają i wydają się nowe płyty, czasem też zmienia się skład. Pisaliśmy już o powiększeniu się z nowym rokiem składu Sąsiadów. Przed weekendem dotarły do nas kolejne informacje. Zmian na Śląsku ciąg dalszy. Tym razem wieści są co najmniej zaskakujące.

Ważna zmiana nastąpiła właśnie w składzie kwintetu wokalnego z Pszczyny, North Cape. Najpierw zespół ogłosił, iż po trzech latach wspólnego śpiewania, 2 kwietnia, podziękowano za współpracę śpiewającemu basem, Michałowi Potrzebce. Zmiana nieoczekiwana, gdyż North Cape kilka dni wcześniej zakończył nagrywanie kolejnej płyty. Jeszcze świeże nagrania, przed masteringiem, Maciek Jureczko podrzucił nam do redakcji przed świętami. Nic wtedy nie zapowiadało zmiany. 

Chwilę po ogłoszeniu tej wiadomości na stronie NC pojawiła się kolejna informacja, iż:
„Z dniem 11 kwietnia 2013 r. nowym członkiem zespołu North Cape został Juliusz 'Bufet' Krzysteczko”. Do tej pory członek innej śląskiej formacji - Brasy, z którą w październiku, na festiwalu Nad Kanałem w Gliwicach, świętował nieformalnie pięciolecie istnienia.

Na stronie Brasów Krzysteczko już nie widnieje w składzie. Fani jednych i drugich z pewnością przecierają oczy ze zdumienia, a Maciek Jureczko poinformował nas, że Bufet dogra nowe partie basów (sic!), do nagranej już, trzeciej płyty, której premiera zapowiadana jest na maj.

Nowy bas Kejpsów po raz pierwszy, oficjalnie pojawi się na scenie 25 maja w czasie koncertów w Pawłowicach oraz na łódzkim Kubryku. 

Ale jak ćwierkają nieliczne już w miastach wróble - to nie koniec zmian na Śląsku.

Komentarze

dodaj własny komentarz
  • Gość 14 kwietnia 2013, 21:14
    no to wygląda na to, że mamy w redakcji "białego kruka" - wersję trzeciej płyty NC z poprzednim basem - za 20 lat to będzie rarytas ;)))
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
Zobacz więcej

Jesteś tutaj:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: