Zjadą z Polski

31 Port Pieśni Pracy w Tychach
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 21 sierpnia 2015
Tychy Paprocany Fot. Magdalena Emka Borucka

W najbliższy weekend, Prezydent Miasta Tychy, Port Pieśni Pracy i Miejskie Centrum Kultury w Tychach zapraszają na Dziką Plażę w Tychach-Paprocanach, na trzydziestą pierwszą edycję Festiwalu "Port Pieśni Pracy". Po jubileuszowej edycji zimowej, pora na letnią, dwudniową odsłonę festiwalu. W programie znane z poprzednich lat zespoły piosenki żeglarskiej i folku morskiego.

 

Już po raz trzydziesty pierwszy w ogóle, a po raz szesnasty latem, zapraszamy do Tychów na Port Pieśni Pracy. Znów nad jeziorem Paprocany zabrzmi muzyka "wiatru, wody i przygody" (jak mawia Zejman - Mirek Kowalewski, określając trafnie to, co na obecnej polskiej scenie żeglarskiej się śpiewa i gra).

Nie zabraknie więc przedstawicieli współczesnej piosenki żeglarskiej, podanej na rockowo (Orkiestra Samanta), folkowo (The Nierobbers, Trzecia Miłość, Atlantyda), nie zabraknie inspiracji tradycjnymi pieśniami dawnych pokładów, w tym szantami (Ryczące Dwudziestki, Perły i Łotry, Leje na Pokład) oraz muzyką celtycką (Drake). Będzie też, jak co roku, specjalny koncert dla dzieci (Klang).

W trakcie Festiwalu odbędzie się zbiórka na rehabilitację "Qni" Andrzeja Grzeli, muzyka z zespołu Ryczące Dwudziestki.
 
Szczegóły programu znajdziecie w naszym dziale "koncerty".

31 Port Pieśni Pracy, 22-23.08.2015, Tychy
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Jesteś tutaj:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: