Z Norwegami

32 Port Pieśni Pracy w Tychach
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 25 sierpnia 2016
The Tall Ship' Races Fot. Kamil Piotrowski
Nieczęsto zdarza nam się na polskich festiwalach piosenki żeglarskiej i szant posłuchać zespołów zagranicznych, a już nowinek, które ostatnio podbijają sceny marynistyczne Europy czy Ameryki to już rzadkość rzadkości. Zdarzyło się tak w ostatnich 5 latach zaledwie kilka razy. Chris Rickets w Tychach czy The Young’Uns w Gliwicach to bardzo skromne wyjątki. Coś jednak drgnęło.

W najbliższy weekend w Tychach, nad zbiornikiem Paprocańskim odbędzie się kolejna edycja Portu Pieśni Pracy. Po tym jak nie odbyła się edycja zimowa w tym roku, apetyty fanów tego festiwalu z pewnością wzrosły.

Chcąc zadość uczynić organizatorzy - Miejskie Centrum Kultury w Tychach, oraz gospodarze, zespół Perły i Łotry (na zdjęciu powyżej) - w tym roku zapraszają aż na trzy dni, w ramach których odbędzie się aż pięć koncertów, w kilku lokalizacjach, jeden w nowej - na placu Baczyńskiego w centrum Tychów.

Jako pierwsi, piątkowego wieczoru na scenie MCK, pojawią się grupy EKT Gdynia, Stonehenge i Perły i Łotry. Drugiego dnia, w tym samym miejscu, w samo południe odbędzie się konkurs oraz wystąpią: Brasy, Leje na Pokład, Trzecia Miłość, Za Horyzontem. Wspomniani (bez Brasów) pojawią się później o 17:00 na scenie głównej na Paprocanach, a dołączą do nich Ryczące Dwudziestki i norweska grupa Storm Weather Shanty Choir. Zwłaszcza na tę drugą formację warto się wybrać, bo jest ona pięknym przykładem tego, jak różnorodni w pasjach muzycznych (od rocka po metal) muzycy potrafią pięknie zaprezentować folk morski. Prawdziwy folk-rock z morzem na froncie.

Sobotę zakończy tawerniana impreza w Róży Wiatrów, w wykonaniu Norwegów, RO20 oraz Formacji, Mietek Folk, Mechaników Shanty.

Dzień ostatni to koncert na głównej scenie z Mechaników, Mietków, Brasów, PiŁ oraz Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej, Grzegorza "GooRoo" Tyszkiewicza i Formacji.

Równolegle GooRoo i Korycki z Żukowską pojawią się na placu Baczyńskiego.

 

32 Port Pieśni Pracy, 26-28.08.2016, Tychy
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Jesteś tutaj:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: