Z pokładu na deski opery

Nowy festiwal w Bytomiu
Wieści Arkadiusz Rurarz 29 kwietnia 2016
North Cape Fot. Monika Antczak (Radio Opole)
Muzyka morza w naszym kraju już kilkukrotnie trafiała do nietypowych dla siebie miejsc. Gościła już w teatrach, w filharmonii, a nawet w kościołach tworząc za każdym razem wyjątkowe widowiska. Za kilkanaście dni, w Bytomiu, muzyka morza wedrze się na scenę główną Opery Śląskiej i mamy nadzieję, że pozostanie tam na dłużej, bo dzięki temu będziemy mieli kolejny festiwal na Śląsku.

Impreza o nazwie „Szanty w Operze” odbędzie się 13 maja, w piątek. Sam termin nie został wybrany przypadkowo, gdyż jak informują sami pomysłodawcy jest w tym wiele przekory. Żeglarzom już sam piątek przecież kojarzy się źle, a co dopiero trzynastego.

Pomysł zorganizowania festiwalu w Operze Śląskiej, jest efektem dotychczasowej współpracy pszczyńskiej grupy North Cape z Operą. Przypomnijmy, że zespół już dwukrotnie gościł w tej instytucji, wypełniając po brzegi salę imienia Adama Didura, mieszczącą ponad dwustuosobową widownię. Widząc zainteresowanie publiczności (bilety na oba koncerty sprzedały się z dużym wyprzedzeniem) włodarze Opery postanowili rozwinąć formułę szant i piosenki żeglarskiej w Operze.

W odróżnieniu od poprzednich występów tym razem koncert  odbędzie się na scenie głównej Opery Bytomskiej i będzie miał formułę festiwalową. Oprócz  North Cape (z nowym frontmenem, czytajcie tutaj) wystąpią: Ryczące Dwudziestki oraz Perły i Łotry. Można spodziewać się zatem widowiska wysokiej próby. Kciuki należy trzymać tym bardziej, że jest szansa na to, by „Szanty w Operze” stały się wydarzeniem cyklicznym.

Ważną informacją jest to, że zostało już w tym momencie 30 biletów (sic!) - nie ma co zwlekać - zachęcamy zainteresowanych do odwiedzania poniższego adresu, gdzie bilet jeszcze można kupić.

Szczegóły koncertu znajdziecie w naszym dziale "koncerty".

Słowa uznania należy skierować firmom, które wsparły to wydarzenie, a są nimi: AEON International
(Europe) Sp. z o.o., Gazobudowa-Poznań Sp. z o.o., Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., MC-Bauchemie Sp. z o.o., Opolskie Stowarzyszenie Muzyczne "Pieśni spod żagli".

"Szanty w Operze", 13.05.2016, Bytom
Serwis Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Twoje konto

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: