Z pokładu na deski opery

Nowy festiwal w Bytomiu
Wieści Arkadiusz Rurarz 29 kwietnia 2016
North Cape Fot. Monika Antczak (Radio Opole)
Muzyka morza w naszym kraju już kilkukrotnie trafiała do nietypowych dla siebie miejsc. Gościła już w teatrach, w filharmonii, a nawet w kościołach tworząc za każdym razem wyjątkowe widowiska. Za kilkanaście dni, w Bytomiu, muzyka morza wedrze się na scenę główną Opery Śląskiej i mamy nadzieję, że pozostanie tam na dłużej, bo dzięki temu będziemy mieli kolejny festiwal na Śląsku.

Impreza o nazwie „Szanty w Operze” odbędzie się 13 maja, w piątek. Sam termin nie został wybrany przypadkowo, gdyż jak informują sami pomysłodawcy jest w tym wiele przekory. Żeglarzom już sam piątek przecież kojarzy się źle, a co dopiero trzynastego.

Pomysł zorganizowania festiwalu w Operze Śląskiej, jest efektem dotychczasowej współpracy pszczyńskiej grupy North Cape z Operą. Przypomnijmy, że zespół już dwukrotnie gościł w tej instytucji, wypełniając po brzegi salę imienia Adama Didura, mieszczącą ponad dwustuosobową widownię. Widząc zainteresowanie publiczności (bilety na oba koncerty sprzedały się z dużym wyprzedzeniem) włodarze Opery postanowili rozwinąć formułę szant i piosenki żeglarskiej w Operze.

W odróżnieniu od poprzednich występów tym razem koncert  odbędzie się na scenie głównej Opery Bytomskiej i będzie miał formułę festiwalową. Oprócz  North Cape (z nowym frontmenem, czytajcie tutaj) wystąpią: Ryczące Dwudziestki oraz Perły i Łotry. Można spodziewać się zatem widowiska wysokiej próby. Kciuki należy trzymać tym bardziej, że jest szansa na to, by „Szanty w Operze” stały się wydarzeniem cyklicznym.

Ważną informacją jest to, że zostało już w tym momencie 30 biletów (sic!) - nie ma co zwlekać - zachęcamy zainteresowanych do odwiedzania poniższego adresu, gdzie bilet jeszcze można kupić.

Szczegóły koncertu znajdziecie w naszym dziale "koncerty".

Słowa uznania należy skierować firmom, które wsparły to wydarzenie, a są nimi: AEON International
(Europe) Sp. z o.o., Gazobudowa-Poznań Sp. z o.o., Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., MC-Bauchemie Sp. z o.o., Opolskie Stowarzyszenie Muzyczne "Pieśni spod żagli".

"Szanty w Operze", 13.05.2016, Bytom
Serwis Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: