Żagle w Bremie

Internationales Festival Maritim w Bremie
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 4 sierpnia 2016
Internationales Maritim Festival Fot. Kamil Piotrowski
Internationales Festival Maritim w Bremie to znacząca impreza dla t.zw. sceny folku morskiego. To jeden z największych tego typu festiwali na świecie i jedyny taki w Niemczech, który od lat gromadzi ciekawych wykonawców nurtu morskiego ze świata, jak i różnych wykonawców folkowych, głównie z Europy, ale także i z USA, Kanady czy nawet Australii.

To markowa impreza folkowo-szantowa w Niemczech. Największy tego typu festiwal jeśli chodzi o folk morski, o ile nie jedyny, gdzie jeszcze szanty i piosenki żeglarskie zajmują dominującą pozycję w programie i nie spycha się ich na boczne sceny. Impreza od lat goszcząca licznie polskich wykonawców, bo nasze grupy mają tu dobrą markę.

W tym roku jednak nasza reprezentacja jest liczniejsza niż zwykle. A to dlatego, że Gdańsk jako miasto partnerskie Bremy, w tym roku, po raz kolejny w historii, jest także partnerem festiwalu, stąd w Bremie pojawi się reprezentacja trójmiejskiej sceny piosenki żeglarskiej, a będą to: Formacja i Trzy Majtki, ponadto jak zawsze, licznie pojawi się Śląsk, zarówno ten Górny (Brasy, North Cape, Sąsiedzi), jak i ten Dolny (Orkiestra Samanta, Za Horyzontem). Dodajmy, iż gościem specjalnym Sąsiadów będzie Jerzy Ozaist, szantymen na co dzień związany z Czterema Refami czy North Wind.

Impreza potrwa trzy dni, od 5 do 7 sierpnia, a na kilkunastu scenach wystąpi kilkudziesięciu wykonawców, w tym znani polskim fanom Four’n’Aft z Anglii, czy Armstrong’s Patent z Holandii. Licznie będą reprezentowani gospodarze, czyli Niemcy, będą też m.in. grupy z Francji (Sur le Docks), Węgier (Firkin) czy USA (Whiskey & Women).

Kto w pobliżu, polecamy gorąco. Nasza reprezentacja się wybiera. Więcej informacji znajdziecie na stronie festiwalu.

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Jesteś tutaj:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: