Z Mikołajem o morzu

VII Szanta Claus Festiwal
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 4 grudnia 2012
VI Szanta Claus Festival Fot. Grzegorz Kunz
Gdy dni robią się coraz krótsze, nadchodząca zima zdejmuje żagle z wody, a Mikołaje rozdają pierwsze prezenty, znak to niechybny, że nadchodzi czas poznańskiego festiwalu. Szanta Claus. Od siedmiu lat, co roku napełnia on grudniowy mrok radością wspólnego śpiewania i biesiadowania w gronie przyjaciół, żeglarzy, szanty i folkmenów i szantyfanów. A w programie najlepsi.

Siódmą edycję Szanta Claus Festiwalu w Poznaniu rozpocznie piątkowa Biesiada Żeglarska w piwnicy Restauracji Feniks przy Starym Rynku. W „piwnicy u Joli”, bo tak nazywają to miejsce festiwalowicze, wystąpią Mirek "Koval" Kowalewski, Mieszko Osiewicz i Dariusz Zbierski.

Zwłaszcza na tego ostatniego zwracamy uwagę, bo cieszy nas fakt, że Darek Zbierski, kiedyś szef konińskiego, kultowego festiwalu „Złota Szekla”, autor niejednej śpiewanej przy ognisku, żeglarskiej pieśni, wrócił do śpiewania. Będzie autorsko, będzie i nostalgicznie i rubasznie. Wszyscy trzej panowie potrafią rozśpiewać publiczność.

W sobotę ponownie spotkanie „u pani Joli”, ale tym razem by śledzić zmagania konkursowe solistów i grup rozpoczynających swoją drogę przez festiwalowe sceny. Najlepsi pojawią się na wieczornym koncercie finałowym Szanta Clausa, w sali „Sceny na Piętrze”. Obok nich pojawią się na scenie poznaniacy - laureaci ubiegłorocznego konkursu, Grupa Trzymajaca Ster, ze swoją debiutancka płytą, o której pisaliśmy tu; Mohadick, po przerwach, reaktywacjach, z tradycyjnym morskim repertuarem (i nie tylko). No i goście - Flash Creep, z folkiem amerykańskim i Cztery Refy - najbardziej tradycyjni, z tradycyjnych obecnie w Polsce.

Po oficjałkach, zabawa przeniesie się do Tawerny Festiwalowej, czyli znów do gościnnej „piwnicy u Joli” - a tam zapowiadana jest zabawa do rana.

Szanta Claus zawsze szykował coś specjalnego dla swoich gości. Tym razem organizatorzy nie chcą zdradzić co takiego wyjątkowego się wydarzy w Poznaniu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, ale pochwalili się premierą. Po raz pierwszy w dziejach Szanta Clausa promowana będzie książka pt. Gdynia - żeglarska stolica Polski - a zaprezentuje ją autorka, dziennikarka Mira Urbaniak. Gospodyni zapowiada, że będzie barwnie, zobaczymy m.in. filmy, będzie też konkurs o żaglowcach.

Uwaga: Dla naszych Czytelników mamy po jednym podwójnym zaproszeniu na każdy z dwóch dni. Rozlosujemy je wśród tych, którzy przyślą do nas maila, a w nim imię, nazwisko, miasto, telefon kontaktowy oraz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, do czwartku, 6 grudnia do godz. 12:00. Pamiętajcie w temacie maila wpiszcie „7SzantaClaus - konkurs - portal”.

VII Szanta Claus Festiwal, 7-8.12.2012, Poznań
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
  • Gość 12 grudnia 2012, 18:27
    Macie jakieś informacje odnośnie wyników konkursu?
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
  • Gość 14 grudnia 2012, 16:49
    Tak, czekamy tylko na zdjęcia i może jeszcze dziś pójdzie
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
Zobacz więcej

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: