Wygraj bilety na Shanties

Z Szanty24.pl na bałtycko-kaszubskie opowieści
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 17 lutego 2013
Festiwal Shanties 2010 Fot. Kamil Piotrowski
Zgodnie z obietnicą, mamy dla czytelników portalu Szanty24.pl bilety na koncerty zbliżającego się, krakowskiego festiwalu Shanties. Na naszym profilu, do poniedziałku trwa bój o wejściówki na sobotnie spotkanie turystów z żeglarzami, można dołączyć. Teraz mamy dla was podwójne na piątkowe, kaszubskie opowieści. Bilety będą jeszcze w newsletterach Szanty24.pl oraz Folk24.pl.

Jeden z koncertów, piątkowy (22.02) bałtycko-kaszubskie opowieści reżyseruje i prowadzi znana z wielu formacji (nomen omen) dwójka muzyków, autorów, szantymenów i folkowców - Krzysztof Jurkiewicz oraz Jacek Jakubowski. Możemy ich spotkać obecnie w dwóch grupach pojawiających się na scenie żeglarskiej, w folkowej Formacji oraz tradycyjnym, szantowym chórze Zawisza Czarny. Oczywiście to nie koniec wspólnych projektów, zespołów, pomysłów.

Rok temu, w Rotundzie odbył się koncert, który z pewnością przejdzie do historii, legendarnego zespołu Packet, z okazji 25 lat od ich powstania.

Jak widać na powyższym filmie obaj wspomniani muzycy także stanęli na dechach, obok… no właśnie, obok kogo? To nasze zadanie konkursowe.

Proszę wymienić nazwiska wszystkich osób, które na tym filmie, na scenie, zaśpiewały wspólnie pierwszy utwór, słynną „Fregatę z Packet Line”.

Wśród tych, którzy wymienią wszystkich od lewej do prawej (lub podadzą największą ilość nazwisk) rozlosujemy dwa podwójne zaproszenia na piątkowy koncert piosenki żeglarskiej Bałtycko-Kaszubskie opowieści, w którym pojawią się m.in.: Atlantyda, Formacja, Smugglers, Waldemar Mieczkowski, Jerzy Porębski, Rosyjska Szanty Grupa, (VLY) Väikeste Lõõtspillide Ühing - Stowarzyszenie Małych Akordeonów (Estonia).

Na maile z odpowiedziami czekamy do wtorku, 19 lutego do godziny 9:00. W mailu proszę podać: imię, nazwisko, adres, telefon kontaktowy, zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby niniejszego konkursu przez redakcję Szanty24.pl a w temacie: „KonkursShanties-Kaszubski”. Tylko maile zawierające powyższe dane będą brały udział w losowaniu biletów.

Jeśli chcecie dołączyć do shantiesowej publiczności zapraszamy do zabawy.

Festiwal Shanties, 21-24.02.2013, Rotunda, Kraków
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym festiwalu

Komentarze

dodaj własny komentarz
 • Gość 20 lutego 2013, 12:20
  Dwie osoby poradziły sobie z wyzwaniem i pod wrażeniem jestem. Pozostaje nam tylko pogratulować zwyciężczni, Izie ze Śląska i życzyć udanej zabawy,
  a "Fregatę z Packet Line" śpiewają: Andrzej Kadłubicki, Artur Wąsicki, Regina Mostowa-Kozakiweicz, Krzysztof Jurkiewicz, Grzegorz Tyszkiewicz, Waldemar Mieczkowski, Anna Peszkowska, Mirosław Peszkowski, Jacek Jakubowski, Józef Elimer, Dorota Potoręcka i
  Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
 • Gość 20 lutego 2013, 12:31
  no to szybki konkurs, kim jest pan pierwszy z prawej? Iza nie wiedziała. Dla osoby z refleksem, płyta "Sali Szczecin 4". 3, 2, 1 start!
  Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
Zobacz więcej

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: