Szantowy Wrocław dla WOŚP

Inauguracja sezonu imprez z muzyką żeglarską
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 7 stycznia 2018
W Stronę Portu Fot. Kamil Piotrowski
Jeszcze wielu z nas baluje w noworocznych nastrojach, wielu jeszcze wspomina ubiegloroczne koncerty, a tu już szykują się dla nas następne atrakcje. Kolejny rok z muzyką morza i jezior, tym razem 2018, czas zainaugurować. Z powodu braku, od kilku lat, zimowej edycji tyskiego Portu Pieśni Pracy, to Wrocław przejął pałeczkę miasta, w którym inaugurujemy "rok szantowy".

Już w najbliższą sobotę, we Wrocławiu, w Starej Piwnicy polska scena muzyki żeglarskiej zainauguruje rok z tradycyjnym folkiem morskim i współczesną piosenką żeglarską koncertem "Szantymeni zagrają dla WOŚP". Szczegóły znajdziecie tutaj.

Od lat cały "żeglarski" Wrocław na początku roku gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dzień przed finałem WOŚP, w sobotę, organizowany jest koncert, do którego zapraszane są wszystkie wrocławskie grupy parające się folkiem morskim i/lub piosenką żeglarską, a do tego przyjeżdżają też wykonawcy spoza regionu. Rok temu była to Formacja, w tym roku, obok Znienacka Project, W Stronę Portu, Za Horyzontem i Orkiestry Samanty pojawi się na scenie też Szkocka Trupa z Bytomia.

Szkocka Trupa to projekt muzyczny Henryka Czekały "Szkota", który ma otwartą fomułę muzyczną. Do wspólnego muzykowania Szkot, na co dzień lider Mechaników Shanty, od ponad 10 lat zaprasza znajomych muzyków do programu pt. "Moje ukochane", w którym zawarł te najbardziej znane piosenki żeglarskie, ale też i szanty.

Kto ma czas, ten zapina pas i przybywa, a kto wie o innych koncertach zespołów sceny żeglarskiej grających w najbliższy weekend dla WOŚP - dawajcie znać na redakcja @szanty24.pl. - puścimy info w świat. Z góry dziękuję.

 

"Szantymeni dla WOŚP", 13.01.2018, Wrocław

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: