Szanty i piosenki żeglarskie w stolicy Dolnego Śląska

29 Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk "Szanty we Wrocławiu"
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 28 lutego 2018
26 Szanty we Wrocławiu Fot. Basia Wójcik
Jeden z największych w Polsce i w świecie, festiwali muzyki morza i jezior, czyli szant i piosenek żeglarskich w najbliższy weekend odbędzie się we Wrocławiu. Bilety schodzą jak ciepłe bułeczki, nic dziwnego, bo do stolicy Dolnego Śląska zjeżdża czołówka polskiej tzw. "sceny szantowej", od przedstawicieli tradycji, po miłośników brzmień nowoczesnych.

Tradycyjnie, czwartkowym koncertem wrocławskich zespołów muzyki żeglarskiej, rozpocznie się Festiwal "Szanty we Wrocławiu". To jedyny taki festiwal w Polsce, który jest w stanie zapełnić wieczór koncertowy zespołami lokalnymi. W żadnym innym mieście nie ma tylu wykonawców tego nurtu.

I tak świętować "Pierwsze Urodziny Neptunka Szantowo-StaroKlasztornego" w Starym Klasztorze będą zespoły: W Stronę Portu, Jan i Klan, Za Horyzontem, Orkiestra Samanta, Znienacka Project, a dołączy do nich Nikola Warda.

Drugiego dnia emocje będą tylko narastać (ale tylko dla wybranych, bo nie ma już biletów!), gdyż piątek to dzień "klasyków". Na scenie wielkość szanty podczas koncertu pt. "A więc krzycz o ho!" głosić będą: Cztery Refy, Stare Dzwony, Ryczące Dwudziestki, Perły i Łotry oraz Sąsiedzi. Koncert nocny w Klasztorze przebiegnie pod hasłem "Słodka Jane, czyli 15 lat zespołu Za Horyzontem", a na jublu wystąpią: gospodarze czyli Za Horyzontem i goście W Stronę Portu, Banana Boat, Perły i Łotry, Sąsiedzi.

Z kolei sobotnie popołudnie to już rozkręcamy się na całego, "Bo kiedy śpiewu nie ma, Neptun się będzie gniewał!". Udobruchać go sprobują (różnież z wybranymi, bo tu też już biletów brak!): Ryczące Dwudziesti, Cztery Refy, Mechanicy Shanty, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska,  Jerzy Porębski, Stare Dzwony, EKT Gdynia. Z doniesień wiemy jeszcze, że na scenie pojawi się wrocławska grupa Jan i Klan (zdobywcy nagrody za "Najlepszy Debiut" na tegorocznym "Shanties" w Krakowie).

No i kulminacja, czyli "Całyyyy Klasztoooorrrr Tańczyyyy" z zespołami: Banana Boat, Mechanicy Shanty, EKT Gdynia, Zejman & Garkumpel, Perły i Łotry, Orkiestra Samanta, W Stronę Portu.

Rodzicie, jeśli będą w stanie, koniecznie z dzieciarnią, mogą jeszcze pośpiewać z "Kovalem" i Zejmanem &Garkumplem na "Szantach dla dzieci" w niedzielne, wczesne popołudnie, a ci co nie dadzą rady wstać tak wcześnie, mogą to zrobić na ostatnim akcencie festiwalu - koncercie "Bardowie Kubryku", na którym wystąpią: Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Jerzy Porębski oraz po raz pierwszy, Henryk Czekała "Szkot" i jego Szkocka Trupa.

Słowem znów szykuje się atrakcyjna noc z czwartku na poniedziałek!
Szczegóły dotyczące programu znajdziecie w naszym dziale "koncerty" oraz na stronie festiwalu.

 

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: