Szantowy Mikołaj zaprasza nad Wartę

16. Szanta Claus Festiwal w Poznaniu
Wieści Katarzyna Marcinkowska 28 listopada 2022
Grupa Trzymająca Ster Fot. Materiały organizatora

Po pandemicznej wirtualnej edycji „Na cumach” oraz zeszłorocznej całkiem odwołanej z powodu COVID-u Szanta Claus wraca do gry! Poznański festiwal odbędzie się w tym roku już po raz szesnasty i jak zwykle będzie można w jego trakcie usłyszeć zarówno artystów znanych, jaki i nowicjuszy, którzy walczyć będą o nagrodę w konkursie. Zakończenie sezonu festiwalowego nad Wartą? Warto!

„Szantowy Mikołaj”, czyli Szanta Claus, zbliża się wielkimi krokami. Festiwal będzie trwał dwa dni: 2–3 grudnia i złożą się na niego dwa koncerty oraz przegląd konkursowy.

Piątkowa zaduma

W piątek w gościnnych murach Ośrodka Kultury Żeglarskiej i Marynistycznej WOZŻ odbędzie się uroczyste otwarcie szesnastej edycji Szanta Clausa. Koncert zapowiada się dość spokojnie i lirycznie, można się więc nastawić na chwile zadumy przy piosenkach Marty Śliwy (wystąpi z towarzyszeniem gitarzystów), Jakuba Paluszkiewicza oraz Kamila Badziocha. Zagra także zespół PoTrzecie, a więc laureaci konkursu, który odbył się podczas pierwszej edycji festiwalu, w 2006 roku. Wstęp na koncert za okazaniem zaproszenia.

Czas na konkurs

W sobotę 3 grudnia 2022 r. przeniesiemy się na Scenę na Piętrze przy ulicy Masztalerskiej, gdzie w samo południe rozpocznie się przegląd konkursowy. Zgłosiło się do niego aż dziesięć podmiotów artystycznych! O główną nagrodę, przyznawaną przez jury pod wodzą Mirosława Trzeciaka, powalczą: Bajdewind, DeeDee&Tonio, Kapitan Thorn (zwycięzca konkursu tegorocznych Szant pod Żurawiem,

 

przeczytajcie o nich w artykule: „Gorący weekend nad Motławą”),

 

Kropka POD i, Piotr Weinert, Szkutnicy Dźwięków, Tomasz Kapitańczyk, Węże z Poligonu, Zespół Zapalonych Zatok oraz Zrefowani. Wstęp na to wydarzenie jest wolny, tym bardziej wypada wpaść i wesprzeć młody (jeśli nie wiekiem, to przynajmniej stażem) narybek.

Sobotnie szaleństwa

Festiwal zamknie koncert główny, którego gwiazdami będą w tym roku Atlantyda, Grzegorz „Gooroo” Tyszkiewicz z towarzyszeniem Krzysztofa Szmytkego na skrzypcach, Grupa Trzymająca Ster oraz Mohadick. Na scenie zobaczyć będzie można również zwycięzcę konkursu z 2020 roku, czyli podczas edycji wirtualnej, Bogdana Balcerzaka, a także – rzecz jasna – laureatów tegorocznego konkursu.

Jak sami widzicie, worek prezentów tego Mikołaja jest pełen atrakcji. Dlatego zapraszamy do Poznania!

 

XVI Szanta Claus Festiwal, 2–3.12.2022, Poznań.

Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: