ODWOŁANY XV Szanta Claus

Poznań bez festiwalu w tym roku
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 29 listopada 2021
Fot. Szanta Claus
A miało być tak pięknie, dwa długie koncerty z udziałem krajowych gwiazd polskiej sceny piosenki żeglarskiej, koncert dla dzieci, przegląd debiutujących zespołów i solistów, a także dwa dni żeglarskiej biesiady. Tak miał wyglądać jubileuszowy, XV Szanta Claus Festiwal. Niestety znów wirus i obostrzenia pokrzyżowały plany organizatorom – i to na kilka dni przed terminem.

Jubileuszowy, XV Szanta Claus Festiwalu, organizowany od lat przez Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski miał się odbyć w dniach 3 i 4 grudnia. Gwiazdami tegorocznego festiwalu mieli być Grzegorz „GooRoo” Tyszkiewicz, The Nierobbers i Ryczące Dwudziestki. Ich koncerty poprzedzić miały zespoły Po Trzecie, Grupa Trzymająca Ster, a także – reaktywowany specjalnie na tę okoliczność – Mohadick.

Do poznańskiego konkursu zgłosiło się w tym roku aż siedmiu wykonawców, a ich zmagania dłuższym recitalem podsumować miał zwycięzca ubiegłorocznego internetowego „Szanta Claus na Cumach”, czyli Bogdan Balcerzak.

Niestety tym wszystkim wykonawcom oraz fanom imprezy jej dyrektor Maciej Olszewski musiał zakomunikować dziś, tj. 30 listopada, smutną wiadomość:

Gdy morze jest spokojne, sternikiem może być każdy...
Kolejny raz niestety spotkał nas sztorm, ale tym razem zgubne prądy zepchnęły nas na mieliznę.
Sami nie wierzymy, że to piszemy, ale XV SZANTA CLAUS FESTIWAL w tym roku nie odbędzie się.

Nie wypłynęliśmy jeszcze z portu, a więc przeczekanie sztormu na otwartym oceanie nie jest możliwe. W obliczu zmian wytycznych Ministerstwa Zdrowia dotyczących organizacji wydarzeń kulturalnych, a także w związku z nieoczekiwanymi problemami zdrowotnymi ekipy organizacyjno-technicznej, na które niestety grog nie pomoże, zmuszeni jesteśmy podjąć najrozsądniejszą w obliczu występujących faktów decyzję.

Nie odbędą się zaplanowane koncerty, przegląd konkursowy oraz wydarzenia towarzyszące, na które czekaliście tak bardzo jak my. W obecnej sytuacji nie jest także możliwa organizacja transmisji on-line.

Po roku 2020 z Szanta Claus Festiwalem na cumach, gdy udało nam się zgromadzić Was tak fantastycznie przed ekranami komputerów, w tym roku najbardziej zależało nam na spotkaniu na żywo – na radosnym gromadzeniu się wokół festiwalowej sceny i pełnych entuzjazmu śpiewach w tawernie festiwalowej, nie mówiąc już o dziecięcej zabawie na koncercie organizowanym specjalnie dla najmłodszych.

Wszystkich tych, którzy podjęli już kroki, by być z nami w Poznaniu, gorąco przepraszamy. Oczywiście możliwy jest zwrot nabytych biletów w miejscach ich zakupy – w CIK-u i na tobilet.pl
Zapewnienie Wam bezpieczeństwa i komfortu jest dla nas priorytetem, a wiadomo, że dobry żeglarz, to zdrowy i żywy żeglarz, wykazujący się przy tym rozsądkiem, a nie brawurą niczym wiedziony zgubnymi motywami kapitan Ahab goniący Moby Dicka...
Jesteśmy do dyspozycji w razie pytań – ze wszystkimi wykonawcami i uczestnikami konkursu skontaktujemy się niezwłocznie, mając nadzieję, że w tym składzie spotkamy się już niebawem, ale niestety już nie podczas najbliższych mroźnych, grudniowych wieczorów.

Z tego, co dotarło do mnie, wiem, że do dzisiejszego wczesnego popołudnia trwały jeszcze intensywne próby uratowania imprezy, zorganizowania choć wersji online. Jak widać, nie powiodły się.
Decyzja trudna, bo wiemy, ile pracy trzeba włożyć w organizację takiego wydarzenia, ale jak najbardziej zrozumiała.

Trzymajcie się, SzantaClausy. Do zobaczenia za rok!

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: