Perły i Łotry, Atlantyda i The Nierobbers w Tychach

7 Zimowa Rozgrzewka PPP w Mediatece
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 5 stycznia 2023
Atlantyda Fot. Press
Miejskie Centrum Kultury i zespół Perły i Łotry zapraszają do Tychów na Zimową Rozgrzewkę festiwalu Port Pieśni Pracy, czyli zajawkę tego, co nas czeka niebawem. Tegoroczna edycja koncertu odbędzie się w zupełnie nowym miejscu – imponującej akustycznie sali Mediateki w Tychach, a oprócz gospodarzy pojawią się w niej goście z dalekiej północy i północnego wschodu naszego pięknego kraju.

Gdy w 2016 roku nie odbyła się tradycyjna zimowa edycja Portu Pieśni Pracy, wielu z miłośników morskiego folku, nie tylko na Górnym Śląsku czy Zagłębiu, było srodze zawiedzionych. Na szczęście rok później, w Pasażu Kultury Andromeda, w tradycyjny weekend portowy, odbył się koncert nazwany: Port Pieśni Pracy – Zimowa Rozgrzewka. Ten, jak się później okazało, nowy tyski „obyczaj” zainaugurowały zespoły Trzecia Miłość, Perły i Łotry i Sąsiedzi. Ci ostatni wystąpili w ramach obchodów 15-lecia swojej działalności.

Pisaliśmy o tym więcej tu: „Rozgrzewka PPP

W tym roku czeka nas kolejna, jak dobrze liczymy, siódma Zimowa Rozgrzewka PPP. Koncert odbędzie się w niedzielę 22 stycznia.

Po raz kolejny, bo już tak drzewiej bywało, na scenie usłyszymy, poza gospodarzami Perłami i Łotrami, reprezentację północnych rubieży folku morskiego naszej ojczyzny.

Znad morza przybędzie legendarny już zespół Atlantyda, pod wodzą równie legendarnego jej założyciela i lidera Sławomira Klupsia.

Ciekawą rozmowę z nim możecie poczytać tutaj: „Lubię opowiadać historie

Drugim gościem, tym razem znad Zalewu Wiślanego, będzie grupa The Nierobbers. Najmłodsi stażem w tym gronie ale z powodzeniem nadrabiający dystans do starszych kolegów, od kilku lat zdobywając szturmem sceny nie tylko w Polsce, ale i za oceanem.

Niespodzianką będzie miejsce koncertu – tyska Mediateka – „jedna 
z ciekawszych wizualnie i najlepszych akustycznie sal koncertowych w Polsce” – jak zachwalają organizatorzy.

Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy (tak jak i główny letni festiwal) to wydarzenie dla całych rodzin – nie tylko żeglarskiej braci. Będzie jak zawsze coś dla starszych i młodszych – na dzieciaki czekać będzie świat wilków morskich, w który wprowadzą je animacje członków Klubu Żeglarskiego „Ziemowit” 
i 9. Harcerskiej Drużyny Wodnej „Konie Morskie”.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują bezpłatne wejściówki – szczegóły znajdziecie w naszym dziale „koncerty”.

 

7 Zimowa Rozgrzewka PPP, 22.01.2023, Tychy
Serwis Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: