Pieśni pracy znów zabrzmią w Tychach

Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy
Wieści Katarzyna Marcinkowska 22 stycznia 2024
Zimowa Rozgrzewka PPP - Perły i Łotry Fot. M. Borucka
Gdy pogoda nie rozpieszcza, a o żeglowaniu w ciepłych krajach można co najwyżej pomarzyć, zostaje tylko owinąć się kocem, zaparzyć herbatę i przeczekać… albo posłuchać szant na żywo! Jak każdej zimy Perły i Łotry wraz z Miejskim Centrum Kultury w Tychach zapraszają na rozgrzewkę przed letnim Portem Pieśni Pracy i gwarantują, że pomimo mrozu atmosfera będzie gorąca!

Pieśni z dawnych pokładów (i nie tylko) zabrzmią w ostatnią sobotę stycznia w tyskim Pubie pod Browarem,

Szczegóły: „PPP – zimowa rozgrzewka

który z pewnością znają już bywalcy Portu Pieśni Pracy, festiwal gościł tam bowiem także podczas ostatniej letniej edycji.

Klasyka doprawiona szczyptą humoru
Tegoroczny sezon festiwalowy otworzą gospodarze PPP, czyli Perły i Łotry, a także ich goście. Tym razem będą to zespoły Banana Boat oraz Mechanicy Shanty. Żadnego z tych składów przedstawiać chyba nie trzeba – ich obecność gwarantuje, że na scenie zabrzmią zarówno klasyczne pieśni pracy, jak i pieśni kubryku oraz współczesny folk morski. Będzie można zachwycić się harmoniami wykonań a capella, energetycznych i nierzadko okraszonych sporą dawką humoru, z czego słyną przecież zarówno Perły, jak i „Banany”. Nie zabraknie też z pewnością wirtuozerskich popisów instrumentalnych – to ostatnie zapewnią bez wątpienia Mechanicy.

Nie tylko gwiazdy
Koncerty znanych i lubianych to jednak nie koniec atrakcji. Po ich zakończeniu planowane jest wspólne szantowe jam session, w którym udział wziąć może każdy niezależnie od doświadczenia – czy też jego braku. Wystarczy śpiewnik, gitara lub inny instrument (albo po prostu głos, nie musi być nawet czysty), a przede wszystkim dobry humor. O ten zaś po występach festiwalowych nie powinno być trudno.

Zimowa Rozgrzewka, stanowiąca zaledwie przedsmak pełnowymiarowego letniego Portu Pieśni Pracy, rozpocznie się 27 stycznia o godzinie 18:00, a wstęp na koncerty oraz jam session jest wolny. Warto jednak przyjść wcześniej, ponieważ ilość miejsca w Pubie pod Browarem jest ograniczona.

Port Pieśni Pracy – Zimowa Rozgrzewka, 27.01.2024, Tychy.
Serwis Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Galeria

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: