Marinnersi zapraszają

VI Spotkania z Piosenką Żeglarską "SzantySkar"
Wieści Kamil Piotrowski 8 kwietnia 2015
Old Marinners Fot. Mateusz Bolechowski
Po raz szósty, w Skarżysku-Kamiennej spotkają się miłośnicy piosenki żeglarskiej oraz folku morskiego, w tym szant, na festiwalu, którego organizatorem jest lokalna grupa Old Marinners. Impreza ma już swoje oddane grono miłośników, wypracowany program i klimat, którego pozazdrościć jej mogą niejedne, masowe imprezy. W tym roku na festiwalowej scenie przeważać będą Ślązacy.

Festiwal powstał w 2010 roku i co nieco o jego początkach pisaliśmy tutaj.

W tym roku, przez ponad trzy godziny na festiwalowej scenie królować będą pieśni wielorybnicze, rybackie, kubryku, ballady morskie i oczywiście szanty, śpiewane w dawnych czasach na pokładach żaglowców przy pracy, a to wszystko, jak zawsze, za sprawą znanych i lubianych wykonawców.

Na 6 "SzantySkarze" wystąpią tym razem jako goście grupy ze Śląska, North Cape z Pszczyny oraz Perły i Łotry z Tychów. Oba zespoły z ogromnym dorobkiem, doświadczone, oba wykonują utwory wokalnie, ale PiŁ także ma w repertuarze pieśni wokalno-instrumentalne. Fanom muzyki morza nie trzeba ich chyba dokładniej przedstawiać.

- Od samego początku przyświeca nam idea propagowania tradycyjnego folku morskiego i kultury marynistycznej. Z tego powodu zapraszamy wykonawców, którzy odkrywają na nowo dawne pieśni morza starając się je ocalić od zapomnienia. Z satysfakcją możemy też powiedzieć, że nasze wydarzenie jest imprezą pokoleniową, odwiedzaną przez całe rodziny - pisze do nas organizator, Arek Rurarz, członek grupy Old Marinners, godpodarzy festiwalu (na zdjęciu powyżej).  


Od początku są pomysłodawcami, inicjatorami i gospodarzami. Grupa została założona w 2008 r. w Skarżysku-Kamiennej. Obecnie skład tworzy pięciu muzyków ze Skarżyska i Suchedniowa. Swój repertuar opierają na kompozycjach autorskich, a także własnych interpretacjach utworów tradycyjnych. Na koncie mają sporo konkursowych nagród, obecnie nagrywają materiał na swój pierwszy album.

Zapraszamy do Skarżyska-Kamiennej, szczegóły znajdziecie w dziale "koncerty"

 

VI Skarżyskie Spotkania z Piosenką Żeglarską „SzantySkar”, 11.04.2015, Skarżysko-Kamienna
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Twoje konto

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: