Marinnersi zapraszają

VI Spotkania z Piosenką Żeglarską "SzantySkar"
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 8 kwietnia 2015
Old Marinners Fot. Mateusz Bolechowski
Po raz szósty, w Skarżysku-Kamiennej spotkają się miłośnicy piosenki żeglarskiej oraz folku morskiego, w tym szant, na festiwalu, którego organizatorem jest lokalna grupa Old Marinners. Impreza ma już swoje oddane grono miłośników, wypracowany program i klimat, którego pozazdrościć jej mogą niejedne, masowe imprezy. W tym roku na festiwalowej scenie przeważać będą Ślązacy.

Festiwal powstał w 2010 roku i co nieco o jego początkach pisaliśmy tutaj.

W tym roku, przez ponad trzy godziny na festiwalowej scenie królować będą pieśni wielorybnicze, rybackie, kubryku, ballady morskie i oczywiście szanty, śpiewane w dawnych czasach na pokładach żaglowców przy pracy, a to wszystko, jak zawsze, za sprawą znanych i lubianych wykonawców.

Na 6 "SzantySkarze" wystąpią tym razem jako goście grupy ze Śląska, North Cape z Pszczyny oraz Perły i Łotry z Tychów. Oba zespoły z ogromnym dorobkiem, doświadczone, oba wykonują utwory wokalnie, ale PiŁ także ma w repertuarze pieśni wokalno-instrumentalne. Fanom muzyki morza nie trzeba ich chyba dokładniej przedstawiać.

- Od samego początku przyświeca nam idea propagowania tradycyjnego folku morskiego i kultury marynistycznej. Z tego powodu zapraszamy wykonawców, którzy odkrywają na nowo dawne pieśni morza starając się je ocalić od zapomnienia. Z satysfakcją możemy też powiedzieć, że nasze wydarzenie jest imprezą pokoleniową, odwiedzaną przez całe rodziny - pisze do nas organizator, Arek Rurarz, członek grupy Old Marinners, godpodarzy festiwalu (na zdjęciu powyżej).  


Od początku są pomysłodawcami, inicjatorami i gospodarzami. Grupa została założona w 2008 r. w Skarżysku-Kamiennej. Obecnie skład tworzy pięciu muzyków ze Skarżyska i Suchedniowa. Swój repertuar opierają na kompozycjach autorskich, a także własnych interpretacjach utworów tradycyjnych. Na koncie mają sporo konkursowych nagród, obecnie nagrywają materiał na swój pierwszy album.

Zapraszamy do Skarżyska-Kamiennej, szczegóły znajdziecie w dziale "koncerty"

 

VI Skarżyskie Spotkania z Piosenką Żeglarską „SzantySkar”, 11.04.2015, Skarżysko-Kamienna
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: