Set Sail na debiut

Pierwsza płyta Old Marinners
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 10 sierpnia 2015
Old Marinners Fot. Press
Zespół Old Marinners to folkowy kwintet wokalno-instrumentalny, założony w 2008 r. w Skarżysku-Kamiennej. Grupa specjalizuje się głównie w wykonywaniu utworów o tematyce marynistycznej, opierając swój repertuar na kompozycjach autorskich, a także tradycyjnych melodiach z różnych stron świata. Na koncie mają sporo konkursowych nagród, a teraz przyszedł czas na debiut płytowy.

O tym, że zespół wkroczył do studia i nagrywa swoją pierwszą płytę pisaliśmy już jakiś czas temu. Nadszedł ten moment, że możemy ogłosić dobrą nowinę – płyta już gotowa! Jej premierę zaplanowano na 21 sierpnia, a wydawcą jest firma Soliton, która ma w swoim portfolio także ostatnie płyty Brasów, North Cape oraz Poszedłem na Dziób.

Na „Set Sail”, bo taki tytuł nosi płyta, znajdziecie 14 utworów, zarówno autorskich piosenek inspirowanych różnymi, autentycznymi historiami wziętymi z morza, przez folkowe melodie, po autorsko zaaranżowane szanty. Słowem przekrój szerokich inspiracji muzycznych zespołu - od Irlandii, przez Anglię, Amerykę, Kanadę po Australię. Nie brak też swojskich, współczesnych akcentów.
Teksty są w większości napisane specjalnie dla Old Marinners przez Mateusza Bolechowskiego i Arkadiusza Rurarza. Jeden popełnił Grzegorz „GooRoo” Tyszkiewicz.

Płyta już niedługo trafi do dystrybucji, a my, jako patron medialny, będziemy mieli dla Was kilka egzemplarzy. Śledźcie nasz portal i profil na FB.

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Jesteś tutaj:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: