Bez wyraźnego lidera

Perły i Łotry - nowa odsłona
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 24 czerwca 2013
Prawdziwe Perły Fot. Press
Istnieją od listopada 1992 roku. Za nimi wiele zmian, sztormów, punktów zwrotnych, ale i kilka płyt, kilka wypadów na ciekawe zagraniczne festiwale oraz znaczące sukcesy w Polsce. To dziś niewątpliwie jedna z ważniejszych i bardziej wyrazistych grup wokalno-instrumentalnych polskiej sceny folku morskiego. W piątek zaprezentują się w Tychach z nowymi muzykami.

W tyskim Miejskim Centrum Kultury, już za kilka dni, odbędzie się koncert Pereł i Łotrów z dwoma nowymi członkami. Przypomnijmy, że po odejściu z zespołu Adama Saczki, do składu dołączyli Michał „Mroza” Mrozik oraz Włodek „Trzeci” Dębski (pisaliśmy o tych zmianach tutaj).

Jak opowiadał nam Wojtek Harmansa zmieni się trochę charakter Pereł. Jako że Włodek Dębski wniesie do zespołu, obok śpiewu, także grę na gitarze, by się w niektórych utworach gitary nie dublowały, Michał „Borys” Palka dostał zadanie opanowania gry na „innym strunowym”. Będzie to… mandolina (sic!). Nie będzie też wyraźnego lidera. Ponieważ obaj nowi członkowie mają za sobą duże doświadczenie jako frontmeni, i dobrze się na tej pozycji czują, zespół postanowił obdzielić rolą lidera zgodnie obydwu panów. Biorąc pod uwagę fakt, że zarówno „Doktor” jak i „Muzyk” także prowadzą kilka utworów zapowiada się ciekawie.

To nie pierwsza taka zmiana w historii Pereł, są one chyba wpisane w ich los. Jednak za każdym razem, jak pokazywał czas, wpływały one na grupę pozytywnie, i co ważniejsze, kreatywnie. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w piątek, na razie zespół dopieszcza szczegóły i przesyła, za naszym pośrednictwem, zaproszenie do MCK (na zdjęciu powyżej podczas ostatniej próby - bez „Borysa”, który przygotowywał się mentalnie do nowej roli w… Londynie ;) ).

Perły i Łotry wystąpią w składzie: Michał Gramatyka, Michał Mrozik, Michał Palka, Michał Smoliński, Włodek Dębski i Wojciech Harmansa. Szczegóły znajdziecie w naszym dziale „koncerty“.

Przypominamy też, że w poniedziałkowym szantyletterze ogłosiliśmy konkurs, w którym można wygrać podwójne wejściówki na ten koncert, kto subskrybuje niech zajrzy.

Perły i Łotry, 28.06.2013, MCK, Tychy
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
  • Gość 16 lipca 2013, 13:55
    ...tak sobie myślę, że można by zmienić nazwę Pereł na "Michały i Łotry" :D
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
  • Gość 16 lipca 2013, 16:06
    no co by się reszta nie obraziła to może Perły i Michały ;-)
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
Zobacz więcej

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: