Żeglarze, czeka YAPA

Konkurs 41 OSPPT YAPA w Łodzi
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 19 lutego 2016
Shantażyści Fot. Jerzy Dziedziczak
Zainteresowanym nie trzeba tłumaczyć, że scenom piosenki turystycznej i żeglarskiej blisko do siebie. Klimat, instrumentarium, wykorzystywane nurty, inspiracje, historie opisywane w piosenkach (te dziejące się na lądzie i te na wodzie) sprawiają, że żeglarzom i turystom jest bardzo po drodze. Nic dziwnego, że kapele żeglarskie słychać na turystycznych imprezach, i to dość głośno.

Znów zespoły, które zamierzają zaistnieć na scenie piosenki autorskiej, turystycznej, studenckiej mogą zgłosić się do konkursu podczas Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej YAPA w Łodzi.

Zwłaszcza zespoły ze sceny piosenki żeglarskiej mają w Łodzi dobrą passę. Doskonale sprawowali się tam Indygo, Wbrew Pozorom, Pod Wiatr, o Shantażystach nie wspominając, którzy to w 2014 r. po 5 latach przerwy, rozerwali worek z yapowym Grand Prix (pisaliśmy tutaj), zawiązany dotąd dość szczelnie.

Yapowa scena konkursowa jest otwarta dla każdego, kto czuje, że piosenka to jego żywioł i chciałby się pokazać. Szczegóły dotyczące konkursu, regulamin i kartę zgłoszeń można znaleźć na stronie organizatorów, w zakładce "Konkurs". Termin zgłoszeń upływa 3 marca. Nie zwlekajcie.

 

41 OSPPT YAPA, 11-13.03.2016, Łódź

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: