W Tychach znów powieje wiatr od morza

Port Pieśni Pracy - edycja letnia
Wieści Katarzyna Marcinkowska 10 sierpnia 2021
Port Pieśni Pracy 2017 Fot. Press
W ostatni weekend sierpnia tradycyjnie już Miejskie Centrum Kultury w Tychach oraz Perły i Łotry zapraszają na letnią edycję Portu Pieśni Pracy. Festiwal, który odbędzie się po raz trzydziesty siódmy, znów przyciągnie na Górny Śląsk śmietankę polskiej sceny żeglarskiej. W ciągu trzech dni fani gatunku będą mogli usłyszeć prawie dwudziestu wykonawców szant i folku morskiego.

Tegoroczny Port Pieśni Pracy obejmie aż siedem scen zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Sercem festiwalu będą jak zwykle Paprocany. To tam PPP się rozpocznie — koncertem pod hasłem „Muzyczne Wieczory nad Jeziorem”, w trakcie którego wystąpią Jan i Klan, Marta Śliwa, Formacja, Wojciech „Sęp” Dudziński i Wojciech „Muzyk” Harmansa oraz Andrzej Korycki i Dominika Żukowska. Nad jezioro wrócimy także w niedzielę, gdzie najpierw na tamtejszym placu zabaw dzieci do zabawy zaprosi rzeszowski Klang, a następnie wieczorem na Dzikiej Plaży festiwal zamknie prawdziwa plejada gwiazd sceny szantowo-folkowej: Marta Śliwa, North Cape, GlassGo, Stonehenge, Orkiestra Samanta, Waldemar Mieczkowski, Banana Boat, Perły i Łotry oraz najliczniejszy skład na festiwalu, czyli Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny”.

 

Jeśli podoba Ci się to, co robi Fundacja Folk24 wspieraj nas w serwisie Patronite

 

Festiwal zawita także do galerii handlowej Gemini Park Tychy, gdzie w sobotni ranek będzie można posłuchać Banana Boat, Atlantydy, Stonehenge, GlassGo i Marty Śliwy, na plac Baczyńskiego (Muzyczne Ogródki na Baczu), gdzie wystąpią Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny”, Waldemar Mieczkowski, Ryczące Dwudziestki, Leje na Pokład i Klang. W sobotę wrócimy także do Teatru Małego – lokalizacji znanej z zeszłorocznej, pandemicznej edycji. Na scenie teatru zagrają Jan i Klan, Klang, Marek Szurawski, Perły i Łotry, Formacja, Ryczące Dwudziestki, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska (z uwagi na ograniczenia covidowe na ten koncert wyjątkowo obowiązują bezpłatne wejściówki, które można otrzymać w Miejskim Centrum Kultury w Tychach).

Na wielbicieli nocnych harców czeka też koncert w Underground Pubie przy placu Korfantego, gdzie w piątkowy wieczór bawić się będziemy w rytm muzyki zespołów Mietek Folk, Banana Boat, North Cape, Leje na Pokład, Orkiestra Samanta oraz GlassGo.

To już niemal koniec sezonu festiwalowego, a więc nie ma co się wahać. Kto żyw — do Tychów.

Szczegółowy program festiwalu znajdziecie w zakładce Koncerty.

 

Port Pieśni Pracy – edycja letnia, 27-29.08.2021, Tychy
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

 

Jeśli podoba Ci się to, co robi Fundacja Folk24 wspieraj nas w serwisie Patronite

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: