Szczęśliwa siódemka w Tolkmicku

7. Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Szanty nad Zalewem"
Wieści Katarzyna Marcinkowska 2 lipca 2023
Już w najbliższy weekend odbędzie się w tolkmickim porcie nad malowniczym brzegiem Zalewu Wiślanego siódma edycja festiwalu „Szanty nad Zalewem”. To jeden z młodszych festiwali w Polsce, ale już cieszący się zainteresowaniem fanek i fanów szant oraz piosenki żeglarskiej. Urokliwe miasto Tolkmicko będzie gościć w tym roku kolejnych uznanych wykonawców polskiej sceny muzyki morza.

Podczas festiwalu usłyszeć będzie można autentyczne pieśni morza – zadba o to Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny”, który wystąpi w Tolkmicku wraz z gościem specjalnym – Joanną Knitter. Kto słyszał już to połączenie, ten wie, że to będzie prawdziwe tsunami!

Usłyszymy też współczesną piosenkę żeglarską i folk morski w wielu bardzo różnorodnych odsłonach – m.in. w wykonaniu zespołów Atlantyda, Flash Creep, Formacja i Mietek Folk. Nie zabraknie też folku irlandzkiego – z wykonywania którego znany jest zespół Wild Rover. Ciekawostką i pewną odmianą będzie koncert piosenki turystycznej, a zespołem tego nurtu, który wykona m.in. swoje kompozycje, będzie warszawska Grupa na Swoim.

Atrakcją festiwalu będzie niewątpliwie koncert pt. Otwarty mikrofon, w ramach którego swoje umiejętności może zaprezentować każdy, kto czuje już zew sceny. Festiwal poprowadzą Aleksandra Zarzycka i Jan Sindrewicz, a wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

 

Więcej szczegółów znajdziecie w naszym dziale „Koncerty”: „7. Szanty nad Zalewem

 

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że słynne tolkmickie jętki w ten weekend wcześnie pójdą spać...

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: