Shanties już trwa

38 Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej w Krakowie
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 22 lutego 2019
Marta Śliwa na 38 Shanties Fot. Łukasz Polus
Tradycją już jest, że kto tylko może i chce, pod koniec lutego zjedzie do Krakowa na kolejną, trzydziestą ósmą edycję Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Shanties”. Jak co roku czekają na szantyfanów i szantymaniaków koncerty w różnych lokalizacjach, imprezy towarzyszące, te formalne i nieformalne śpiewogrania oraz spotkania, rozmowy z dawno niewidzianymi znajomymi.

Zapraszamy na 38 Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Shanties”. Cztery dni różnorodnych koncertów, od klasyki do niemal rockowych aranżacji, a na scenie oprócz polskich wykonawców także dwóch reprezentantów Europy: Exmouth Shantyman (Anglia) i Slogmåkane (Norwegia). Koncerty odbędą się jak zawsze w kilku lokalizacjach... 

A wszystko zaczęło się w czwartek w Radiu Kraków, gdzie podczas spotkania żeglarskich bardów, i jednej bardessy (zdjęcie powyżej), popłynęły nuty bardziej poetyckie. 

W piątek dwa koncerty w Klubie Studio – piosenki żeglarskiej oraz folkrockowy, gdzie żeglarskim opowieściom towarzyszyć będą bardziej ostre dźwięki.

Po raz czwarty szanty zabrzmią też na Rynku w Krakowie, w sobotnie wczesne popołudnie Chór Zawiszy Czarnego pociągnie kilka tradycyjnych pieśni, a po tym happeningu dwa koncerty w Kinie Kijów, pieśni kubryku i nocny dedykowany wielkiemu nieobecnemu (życzymy szybkiego powrotu do zdrowia panie Jerzy!) – Jerzemu Porębskiemu.

Znów na Shanties dwa koncerty dla dzieci, w piątek w Klubie Studio zaśpiewa zespół Klang, a w sobotę pirat Kowal z załogą, popłyną z milusińskimi w rejs w Kinie Kijów.

No i niedziela też w Kinie Kijów, czyli klasyka w samo południe i finał festiwalu z tradycyjnym wręczeniem festiwalowych nagród.

Oczywiście każdej nocy na gości festiwalowych czeka Tawerna Stary Port, w której odbędą się koncerty wykonawców festiwalowych i śpiewanki do białego rana. Nie omijajcie więc Starego Portu.

Szczegóły programu znajdziecie w naszym dziale „koncerty

 

38 Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Shanties”, 21-24.02.2019, Kraków

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Jesteś tutaj:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: