Szanta Claus po raz trzynasty

Festiwal z konkursem w Poznaniu
Wieści Kamil Piotrowski 20 listopada 2018
Jan i Klan Fot. Press / Szanta Claus
Festiwal „Szanta Claus” to poznańskie święto kultury żeglarskiej. Tradycyjnie, w okolicach Św Mikołaja, odbędzie się po raz trzynasty. W programie otwarcie wystawy, poświęconej regatom „Bitwa o Gotland” oraz dwa koncerty znanych zespołów piosenki żeglarskiej. Drugiego dnia, w sobotę, odbędzie się, jeden z niewielu już w Polsce, konkurs dla wykonawców szant i piosenki żeglarskiej.

Czasy trudne, festiwali coraz mniej, a konkursy piosenki żeglarskiej to już chyba w ogóle na wymarciu, więc tym bardziej przyklaskiwać i wspierać trzeba tych, którym jeszcze się chce. A chciało się, i to po raz trzynasty, załodze Festiwalu „Szanta Claus” w Poznaniu, oczywiście pod wodzą niezmordowanego Maćka Olszewskiego.

I znów, jak co roku Poznań nie tylko muzyką morza będzie upajał widzów, ale także obrazem. Oto pierwszego dnia festiwalu (piątek, 7 grudnia), w Ośrodku Kultury Żeglarskiej i Marynistycznej WOZŻ otwarta zostanie wystawa ze zdjęciami i pamiątkami z jednych z najtrudniejszych regat samotników w Europie – „Bitwy o Gotland”. Wieczorem, znów restauracja „Pióro Feniksa” symbolicznie zmieni się w Tawernę Festiwalową, a zagrają i zaśpiewają w niej: Jakub Paluszkiewicz oraz Kamil Badzioch i Przyjaciele, wszyscy z Trójmiasta.

Mamy nadzieję, że konkursowicze przyjadą tłumnie do Poznańskiej Szkoły Muzycznej i sobotni Konkurs okaże się ciekawym punktem festiwalu. Przypomnijmy, że grupy i soliści, którzy wygrywali poprzednie edycje, bardzo dobrze radzą sobie na rodzimej scenie. Po występach tych początkujących, przyjdzie czas na koncerty tych doświadczonych, a w tym roku do Poznania przyjadą: Cztery Refy, The Nierobbers, Grupa Trzymająca Ster, Jan i Klan oraz laureaci konkursu. Oczywiście po oficjałkach organizatorzy zapraszają znów do Tawerny, na nocne śpiewanie.

Bilety można dostać w CIM przy ul. Ratajczaka 44 oraz na www.bilety24.pl
Więcej informacji znajdziecie w naszym dziale „koncerty” i na oficjalnej stronie festiwalu 

 

13 Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Szanta Claus”, 7-8.12.2018, Poznań
Serwis Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Twoje konto

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: