Scena otwarta w Appingedam

XI Międzynarodowy Festiwal Morski "Bie Daip"
Wieści Kamil Piotrowski 15 sierpnia 2012

Zmień język:

The Hoolies Fot. Press
Śpiewamy szanty! Czy ty i/lub twoi znajomi śpiewają pieśni morza, ballady, grają folk morski? Czy zawsze chcieliście zaśpiewać na międzynarodowym festiwalu szantowym? Wasza grupa nie jest duża, uwielbiacie śpiewać i chcielibyście spędzić weekend w urokliwym miasteczku w północno-wschodniej Holandii - przybywajcie do Appingedam.

W tym roku International Shanty Festival "Bie Daip" w holenderskim Appingedam (k. Groningen) odbędzie się już po raz 11. Z małej, kameralnej imprezy, Janneke Woldhuis i zespół Armstrong's Patent zrobili bardzo sympatyczny, klimatyczny festiwal, na który przybywa kilkudziesięciu wykonawców z całego świata i na którym nadal do rana wspólnie śpiewa się szanty.

W tym roku, w bogatym programie koncertów pojawi się nowy punkt. Organizatorzy ogłosili, że podczas tegorocznej edycji zostanie uruchomiona t.zw. "scena otwarta" - czyli miejsce do prezentacji grup, solistów nie ujętych w programie imprezy. Scena będzie funkcjonować przed (lub w środku) Muzeum Miejskiego w Apinngedam.

Janneke Woldhuis, dyrektor festiwalu, poinformowała nas, że na "open stage" będą mogli wystąpić wszyscy, którzy lubią śpiewać, kochają szanty - marynarskie pieśni pracy i je śpiewają lub grają folk i chcieliby się zaprezentować podczas międzynarodowej imprezy.

Jak pisze dalej Janneke:

- "Scena będzie funkcjonować w sobotę (25.08) od 15:00 do 17:00 i/lub w niedzielę (26.08) od 14:00 do 16:00. Czas występu zależny będzie od ilości chętnych, na razie ustaliliśmy, że będą to minimum 3 utwory. Kto pierwszy, ten lepszy."

Zgłoszenie należy wysłać na mail info@biedaip.nl a w nim zawrzeć informację o rodzaju zespołu, liczebności, podać adres www strony i jeśli to możliwe linki do jakichś filmików-prezentacji z waszych występów. Fajnie by było, gdyby w mailu znalazło się też kilka waszych zdjęć.

Po wysłaniu zgłoszenia należy poczekać na potwierdzenie od organizatora o zaakceptowaniu waszego zespołu. "Zaproszonym" organizatorzy zapewniają posiłki oraz pomoc w rezerwacji miejsca do spania (odpłatne w Wirdum, ok. 5 km od festiwalu).

Jeśli nie macie planów, możecie trochę zainwestować w siebie, to polecamy szczerze, bo kontakty tam nawiązane procentują w przyszłości innymi zaproszeniami na festiwale, nie tylko w Europie. No i przy okazji można wspaniale spędzić weekend.

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Twoje konto

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: