Polski desant

Vegesack Maritim Festival w Bremie
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 3 sierpnia 2012
Finał w Bremie Fot. Kamil Piotrowski
Festiwal morski w Bremie to od lat czołowa impreza tego typu w Niemczech i jedna z największych plenerowych w Europie. Co roku na kilkunastu scenach występuje stu kilkudziesięciu wykonawców z całego świata. I choć od paru lat program zmierza bardziej ku folkowi, dla pieśni morza jest w nim nadal sporo miejsca. W tym roku więcej dla Polski.

Z racji tego, iż partnerem tegorocznej edycji festiwalu będzie Polska, zaproszono do Bremy wyjątkowo sporą liczbę zespołów znad Wisły. Aż 6 grup zaprezentuje gościom festiwalowym polski sposób na szanty i piosenkę żeglarską, będą to:

  • Brasy
  • Indygo
  • Orkiestra Samanta
  • Qftry
  • Smugglers
  • Za Horyzontem.

Od ponad 15 lat polskie zespoły regularnie gościły w Bremie, były tu m.in. Segars, Perły i Łotry, Hambawenah, Banana Boat, Mechanicy Shanty, Sąsiedzi. Nowością z pewnością będzie dla bremeńczyków występ Smugglersów, bo od tej mocniejszej strony jeszcze naszej żeglarskiej sceny nie poznali.

W sumie w tym roku w Bremie wystąpi 35 zespołów, w tym 150 wykonawców. Znajdą się wśród nich także, znane polskim fanom, For’n’Aft z Anglii czy Armstrong’s Patent z Holandii. Festiwal odbywać się będzie w najbliższy weekend, tym którzy będą w pobliżu gorąco polecamy.

Vegesack Maritim Festival, 3-5.08.2012, Brema (Niemcy)

 

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Jesteś tutaj:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: