Scena otwarta w Appingedam

XI Międzynarodowy Festiwal Morski "Bie Daip"
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 15 sierpnia 2012

Zmień język:

The Hoolies Fot. Press
Śpiewamy szanty! Czy ty i/lub twoi znajomi śpiewają pieśni morza, ballady, grają folk morski? Czy zawsze chcieliście zaśpiewać na międzynarodowym festiwalu szantowym? Wasza grupa nie jest duża, uwielbiacie śpiewać i chcielibyście spędzić weekend w urokliwym miasteczku w północno-wschodniej Holandii - przybywajcie do Appingedam.

W tym roku International Shanty Festival "Bie Daip" w holenderskim Appingedam (k. Groningen) odbędzie się już po raz 11. Z małej, kameralnej imprezy, Janneke Woldhuis i zespół Armstrong's Patent zrobili bardzo sympatyczny, klimatyczny festiwal, na który przybywa kilkudziesięciu wykonawców z całego świata i na którym nadal do rana wspólnie śpiewa się szanty.

W tym roku, w bogatym programie koncertów pojawi się nowy punkt. Organizatorzy ogłosili, że podczas tegorocznej edycji zostanie uruchomiona t.zw. "scena otwarta" - czyli miejsce do prezentacji grup, solistów nie ujętych w programie imprezy. Scena będzie funkcjonować przed (lub w środku) Muzeum Miejskiego w Apinngedam.

Janneke Woldhuis, dyrektor festiwalu, poinformowała nas, że na "open stage" będą mogli wystąpić wszyscy, którzy lubią śpiewać, kochają szanty - marynarskie pieśni pracy i je śpiewają lub grają folk i chcieliby się zaprezentować podczas międzynarodowej imprezy.

Jak pisze dalej Janneke:

- "Scena będzie funkcjonować w sobotę (25.08) od 15:00 do 17:00 i/lub w niedzielę (26.08) od 14:00 do 16:00. Czas występu zależny będzie od ilości chętnych, na razie ustaliliśmy, że będą to minimum 3 utwory. Kto pierwszy, ten lepszy."

Zgłoszenie należy wysłać na mail info@biedaip.nl a w nim zawrzeć informację o rodzaju zespołu, liczebności, podać adres www strony i jeśli to możliwe linki do jakichś filmików-prezentacji z waszych występów. Fajnie by było, gdyby w mailu znalazło się też kilka waszych zdjęć.

Po wysłaniu zgłoszenia należy poczekać na potwierdzenie od organizatora o zaakceptowaniu waszego zespołu. "Zaproszonym" organizatorzy zapewniają posiłki oraz pomoc w rezerwacji miejsca do spania (odpłatne w Wirdum, ok. 5 km od festiwalu).

Jeśli nie macie planów, możecie trochę zainwestować w siebie, to polecamy szczerze, bo kontakty tam nawiązane procentują w przyszłości innymi zaproszeniami na festiwale, nie tylko w Europie. No i przy okazji można wspaniale spędzić weekend.

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: