Retransmisja w Radiu Szczecin

Płyńmy do Szczecina z Teatru Pleciuga
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 19 stycznia 2013
Studio S1 Fot. Folk24.pl
Trwa piąta edycja cyklu radiowych koncertów „Sail Szczecin”. Pierwsza, tegoroczna odsłona była jednak nietypowa. Tym razem Katarzyna Wolnik-Sayna zaprosiła swoich gości nie do Studia S1 Polskiego Radia Szczecin, ale na scenę Teatru „Pleciuga”. Dla tych, którzy nie dotarli, mamy dobrą wiadomość. W najbliższą niedzielę będzie retransmisja tego koncertu.

O cyklu koncertów „Sail Szczecin - Płyńmy do Szczecina” pisaliśmy już sporo. To pomysł dziennikarki Polskiego Radia Szczecin, Katarzyny Wolnik-Sayny a wsparło go Biuro ds. Morskich Urzędu Miasta Szczecina, w tym znana w środowisku muzykujących żeglarzy, Mira Urbaniak. W trakcie minionych, czterech edycji, w studiu koncertowym Radia Szczecin wystąpiła cała czołówka naszej sceny, pokazując jej różnorodność. Ukazały się cztery płyty.

Piątą edycję, w październiku, zainaugurowali North Wind i folkowy Spontus. Później było jeszcze ciekawiej. Nowy Rok organizatorzy „Sail Szczecin“ zaczęli jednak wyjątkowo. Tym razem swoich muzyczny gości zaprosili nie do Studia S1 ale do Teatru „Pleciuga”. A gośćmi tymi byli: Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, zespół Qftry (nieoficjalnie świętował swoje 18 urodziny - wszystkiego najlepszego chłopaki) i Adam Saczka, tym razem nie z Prawdziwymi Perłami, ale z chórem gospel, God’s Property.

Dla tych, którzy nie dotarli na koncert mamy dobrą wiadomość.

W najbliższą niedzielę (20.01.2013), o godz. 17:00, w audycji Kasi pt. „Radiowa Szkoła pod Żaglami” będzie można tego koncertu posłuchać (w sieci również). Zapraszamy w imieniu autorki i wykonawców.

Jak np. wypadł zespół Qftry podczas poprzedniej wizyty w Radiu Szczecin, można zobaczyć 
i posłuchać tutaj.


Radiowa Szkoła pod Żaglami, 20.01.2013, godz. 17:00, Polskie Radio Szczecin

Komentarze

dodaj własny komentarz
  • Gość 20 stycznia 2013, 18:21
    ...nagrał ktoś? Zupełnie wypadło mi z głowy :(
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
Zobacz więcej

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: