Retransmisja w Radiu Szczecin

Płyńmy do Szczecina z Teatru Pleciuga
Wieści Kamil Piotrowski 19 stycznia 2013
Studio S1 Fot. Folk24.pl
Trwa piąta edycja cyklu radiowych koncertów „Sail Szczecin”. Pierwsza, tegoroczna odsłona była jednak nietypowa. Tym razem Katarzyna Wolnik-Sayna zaprosiła swoich gości nie do Studia S1 Polskiego Radia Szczecin, ale na scenę Teatru „Pleciuga”. Dla tych, którzy nie dotarli, mamy dobrą wiadomość. W najbliższą niedzielę będzie retransmisja tego koncertu.

O cyklu koncertów „Sail Szczecin - Płyńmy do Szczecina” pisaliśmy już sporo. To pomysł dziennikarki Polskiego Radia Szczecin, Katarzyny Wolnik-Sayny a wsparło go Biuro ds. Morskich Urzędu Miasta Szczecina, w tym znana w środowisku muzykujących żeglarzy, Mira Urbaniak. W trakcie minionych, czterech edycji, w studiu koncertowym Radia Szczecin wystąpiła cała czołówka naszej sceny, pokazując jej różnorodność. Ukazały się cztery płyty.

Piątą edycję, w październiku, zainaugurowali North Wind i folkowy Spontus. Później było jeszcze ciekawiej. Nowy Rok organizatorzy „Sail Szczecin“ zaczęli jednak wyjątkowo. Tym razem swoich muzyczny gości zaprosili nie do Studia S1 ale do Teatru „Pleciuga”. A gośćmi tymi byli: Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, zespół Qftry (nieoficjalnie świętował swoje 18 urodziny - wszystkiego najlepszego chłopaki) i Adam Saczka, tym razem nie z Prawdziwymi Perłami, ale z chórem gospel, God’s Property.

Dla tych, którzy nie dotarli na koncert mamy dobrą wiadomość.

W najbliższą niedzielę (20.01.2013), o godz. 17:00, w audycji Kasi pt. „Radiowa Szkoła pod Żaglami” będzie można tego koncertu posłuchać (w sieci również). Zapraszamy w imieniu autorki i wykonawców.

Jak np. wypadł zespół Qftry podczas poprzedniej wizyty w Radiu Szczecin, można zobaczyć 
i posłuchać tutaj.


Radiowa Szkoła pod Żaglami, 20.01.2013, godz. 17:00, Polskie Radio Szczecin

Komentarze

dodaj własny komentarz
  • Gość 20 stycznia 2013, 18:21
    ...nagrał ktoś? Zupełnie wypadło mi z głowy :(
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
Zobacz więcej

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: