Konkurs za 1111

Wygraj płytę Sail-Szczecin!
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 20 września 2012
Fot. Kamil Piotrowski
Gdy startowaliśmy z odświeżoną wersją serwisu Szanty24.pl na naszym profilu fejsbukowym mieliśmy ok 500 fanów. Kilka dni temu pojawiła się tam liczba 1111. Gdzieś w trakcie wakacji, przy okazji świętowania innego wydarzenia, ogłosiliśmy, że jak będą 4 jedynki, to pojawi się konkurs. Czas wypełnić to zobowiazanie.

Dokładnie w dniu odpalenia serwisu przychodzi do nas prosto z produkcji, jeszcze pachnąca frabą druga płyta zespołu Brasy „Live”, którą od razu podzieliliśmy się z wami. Nie inaczej było i tym razem. Gdy zastanawialiśmy się jaką by tu nagrodę specjalną wymyślić  z okazji pojawienia się na naszym profilu Facebook 1111 fana, w skrzynce pocztowej znów pojawiła się podpowiedź…

Sail Szczecin - Płyńmy do Szczecina”, to płyta wyjątkowa. Po pierwsze nie można jej dostać (ostatnio same takie mamy!). Jest kolportowana tylko i wyłącznie podczas wydarzeń w Szczecinie, gdyż jest to płyta okolicznościowa, a jej wydawcją jest Biuro Promocji w Urzędzie Miasta w Szczecinie. Po drugie, wyjątkowość objawia się nagranym materiałem. To fragmenty koncertów, które od kilku lat odbywają się w Polskim Radiu Szczecin, a które współorganizuje i prowadzi Katarzyna Wolnik-Sayna, dziennikarka PR Szczecin, autorka m.in. znanego szantyfanom programu „Tawerna”.

- Do studia im. Jana Szyrockiego zaprosiliśmy zespoły reprezentujące różne odmiany muzyki morza, od szant po piosenkę żeglarską i folk morski. Koncertów można było słuchać na antenie Radia Szczecin oraz w internecie - opowiadała mi kiedyś Kasia w rozmowie dla magazynu Żagle, o początkach cyklu.

Do dziś ukazały się cztery płyty, każda z innymi piosenkami. Ostatnia, której aż 11 sztuk, będziecie mogli zdobyć w kokursie, jest o tyle ciekawa, że znalazła się na niej także, obok szant i piosenek żeglarskich, muzyka folkowa w wykonaniu grup Beltaine oraz Green Wood. A poza tym Stare Dzwony w całości i z osobna, Zejman & Garkumpel oraz Sąsiedzi, z premierowym utworem (sic!).

Zatem do rzeczy. Pytania są następujące:

 1. Proszę wymienić przynajmniej 11 wykonawców (solistów i zespoły), którzy wzięli udział w koncertach radiowych „Sail Szczecin - Płyńmy do Szczecina”
 2. Proszę wymienić przynajmniej dwóch wykonawców, których nagrania znalazły się na co najmniej dwóch, z czterech płyt.
 3. Finał każdej serii ma miejsce na pewnej dużej,  związanej z morzem, imprezie. O jaką imprezę chodzi i w którym miesiącu się ona odbywa?

Odpowiedzi ślijcie na maila redakcja@szanty24.pl do dnia 25 września. W mailu proszę też zawrzeć tradycyjnie: Imię, nazwisko, adres korespondencyjny oraz formułkę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby niniejszego konkursu.” W temacie maila proszę wpisać: „Konkurs za 1111”.

Do rozlosowania mamy 11 płyt „Sail Szczecin - Płyńmy do Szczecina 2012”.
Powodzenia!

Komentarze

dodaj własny komentarz
 • Gość 27 września 2012, 13:18
  Konkurs rozstrzygnięty! Laureatami zostali Daria Płatek (Jaworzno), Władysław Kucia (Rybnik) i Ryszard Sobieszczański (Brynica). Gratulujemy!
  Pozostałe płyty pojawią się w następnych konkursach
  Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
 • 1 z 1 osób uznało tę wypowiedź za pomocną
  Gość 1 listopada 2012, 11:17
  Uwaga, uwaga, znów można wygrać tą płytę. Zajrzyjcie do njusa "Znów płyną do Szczecina"
  Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
Zobacz więcej

Jesteś tutaj:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: