PPPojedynek laureatów

Port Pieśni Pracy rozpoczyna konkurs
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 17 stycznia 2013
Port Pieśni Pracy 2012 (zima) Fot. Kamil Piotrowski
Konkurs podczas PPP już nie raz udowadniał, że jest tym pierwszym w roku. Choć Przegląd Shanties, odbywa się kalendarzowo przed PPP, to jest jednak podsumowaniem roku minionego. To w Tychach pokazują się zespoły, które później, przez cały rok, jeśli już nie wygrywają, to zajmują wysokie pozycje w innych konkursach. Dowód? Wystarczy spojrzeć na listę posiadaczy Dzwonów.

Czy ANKER zagra ze stopą, czy Za Burtą przybędą w pełnym składzie, czy zaskoczą tercetem jak na Tratwie? Co zdominuje występ ONYKSu, bas czy saksofon, a może jeszcze inny instrument? Czy Wiktor Pacan pociągnie bluesa, i kim jest Gabriel Stangret? Kogo porazi Trzecia Miłość i wreszcie czy Śląsk znów okaże się gościnny dla Old Marinners? Przekonamy się już za tydzień podczas konkursu na Porcie Pieśni Pracy.

Siedmiu wykonawców, pięć zespołów i dwójka solistów powalczy w pierwszy dzień tyskiego Portu Pieśni Pracy m.in. o Dzwony, nominację do Przeglądu Shanties oraz koncerty na letnim PPP.

Większość z zakwalifikowanych artystów jest znana już bywalcom konkursów. Anker z Górowa Iławeckiego to zwycięzcy m.in. festiwali w „Kross Mikołajki” i w Charzykowach, Za Burtą z Lublina mają na koncie m.in. I miejsce na „Szantach w Giżycku”, Old Marinners ze Skarżyska Kamiennej wygrali „Tratwę” w Chorzowie, a Onyks z Gliwic „Szantki” w Kędzierzynie-Koźlu. Także młody Wiktor Pacan z Bytomia pokazał się z dobrej strony we Wrocławiu i Kędzierzynie-Koźlu. Niewiadomą dla nas są na razie Gabriel Stangret i Trzecia Miłość, ale to tylko kolejny powód by na konkursie się stawić. Polecamy wam ten koncert, bo zapowiada się sporo emocji i różnorodnego repertuaru, a wykonawcy lubią, gdy widownia także ich oklaskuje.

Gwiazdami pierwszego, festiwalowego wieczoru będą Klang (w nieco zmienionym składzie) i Mechanicy Shanty, tych chyba przedstawiać nie trzeba. I pamiętajcie, pierwszy dzień (i noc) przebiegać będzie w klubie Palisander.

Szczegółowy program znajdziecie w naszym dziale „koncerty”.

PPP, 25-27.01.2012, Tychy
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
 • Gość 18 stycznia 2013, 17:06
  No dodać jeszcze należy Joannę Komarzyniec, która też ma wystąpić w konkursie jak mi wiadomo. Liderka krakowskiego By The wind postanowiła tym razem wystąpić solo. Głos ma ciekawy, o dużej skali brzmiący dość celtycko, więc z ciekawością posłucham osobiście ;).
  Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
 • Gość 18 stycznia 2013, 17:32
  Dzięki Aru, widocznie pojawiła się w ostatniej chwili, bo na liście od organizatora jej nie mieliśmy...
  Poza tym wiemy już kim jest "tajemicza" Trzecia Miłość - dziś grają w Częstochowie, więc jak ktoś ma wolną chwilę... i chce wspomóc dobrą sprawę, to śmiało...

  Szczegóły u nas w "koncertach"...
  Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
Zobacz więcej

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: