Brak drugiego

Werdykt jury PPP
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 26 stycznia 2013
Port Pieśni Pracy 2013 (zima) Fot. Kamil Piotrowski
Wczoraj, pierwszego dnia tyskiego Portu Pieśni Pracy odbył się konkurs. Pierwszy w tym roku. Nie dojechały na niego dwa zespoły, ale zjawiło się ich trzy oraz trójka solistów. Jury debatowało długo, o ile nie było ponoć wątpliwości co do zwycięzcy, o tyle z kolejnymi miejscami już tak łatwo nie poszło. Dziś, w Tychach oficjalne wyniki i konkurs laureatów. Zaskoczenia nie było.

Po wysłuchaniu sześciu wykonawców, a wystąpili w kolejności: Trzecia Miłość, Gabriel Stangret, Old Marinners, Anker, Wiktor Pacan i Joanna Komarzyniec, jury w składzie: Agnieszka Krajewska, Danuta Rajchel, Wojciech Harmansa i Ireneusz Herisz, po długich obradach postanowiło, iż podczas drugiego dnia PPP wręczy:

  • Wielki Dzwon PPP grupie Anker z Górowa Iławeckiego
    (oraz 4 000 zł brutto, zaproszenie do udziału w letniej edycji festiwalu Port Pieśni Pracy w dniach 24-25 sierpnia 2013 roku, zaproszenie do udziału w Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach w dniach 9-10 sierpnia 2013 roku, nominacja do udziału w przesłuchaniach konkursowych festiwalu Shanties 2014.
  • Mały Dzwon PPP zespołowi Old Marinners ze Skarżyska Kamiennej
  • Wyróżnienie Wiktorowi Pacanowi 
    (za ciekawą interpretację piosenki Andrzeja Koryckiego „Blues o moim morzu”).

Jury dostrzegając dużą różnicę w prezentacjach konkursowych pomiędzy zwycięzcami a resztą zespołów, nie przyznało w tym roku Średniego Dzwonu PPP nikomu.

Do Tychów nie dotarły zespoły Za Burtą i Onyks. Koncert dnia pierwszego trwał do godz. 2:00 a licznie zgromadzoną publiczność bawiły zespoły Klang oraz Mechanicy Shanty, na zmianę.

Port Pieśni Pracy, 25-27.01.2013, Tychy
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Jesteś tutaj:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: