Nagrani koncertowo

Nowa płyta Czterech Refów
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 6 lipca 2013
Cztery Refy Fot. Kamil Piotrowski
Ostatnia płyta, legendy polskiej sceny folku morskiego, grupy Cztery Refy, ukazała się w 2011 roku. Nosi tytuł „Bound Away” i zawiera tradycyjne utwory folku morskiego zaśpiewane w języku angielskim, mniej lub bardziej, jak mawiają sami artyści, zbliżone do oryginału. Tym razem Refy przygotowały swoim fanom prawdziwą niespodziankę. Tego w ich historii jeszcze nie było.

Z Polskim Radiem Łódź współpracują gdzieś od lat osiemdziesiątych ub. wieku. Korzystali wielokrotnie z ich studia przy produkcji kilku wydawnictw, bywali często też przy okazji promocji Łódzkich Spotkań z Piosenką Żeglarską „Kubryk”, ale to, co wydarzyło się 10 marca, na linii Radio Łódź - zespół nie miało jeszcze miejsca.

Tego dnia bowiem Cztery Refy, w studiu Radia Łódź zagrały ponad dwugodzinny koncert. I nie byłoby w tym nic dziwnego, bo zdarzyło im się już występować w radiu na żywo, ale ten koncert w całości został zarejestrowany. A skoro już został zarejestrowany…

Tak zwana „matka”, wczoraj, tj. 5 lipca pojechała do tłoczni. Płyta powinna ukazać się jeszcze w tym miesiącu, najpóźniej na początku sierpnia. I uwaga! Będzie to podwójne CD pt. „Cztery Refy w Radiu Łódź - Live”, z prawie dwoma godzinami „refowej” muzyki!

To pierwsza w historii zespołu, i jedna z niewielu na scenie żeglarskiej, płyta „live”. Więcej szczegółów wkrótce. Oczywiście dla naszych newsletterowiczów będziemy mieli kilka egzemplarzy.

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Jesteś tutaj:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: