Marina Poraj robi festiwal i konkurs

Jurajski Festiwal Żeglarski nad Jez. Porajskim
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 26 kwietnia 2023
Fot. Trzecia Miłość
Wiosenny sezon festiwalowy powoli się rozkręca. Za nami „Kopyść” w Białymstoku, a przed pierwsza edycja Jurajskiego Festiwalu Żeglarskiego. To inicjatywa kilku lokalnych instytucji, którą wspiera znany szantyfanom zespół Drake. Co ciekawe i godne pochwały, w programie festiwalu znalazło się też miejsce na konkurs dla wykonawców rozpoczynających przygodę z piosenką żeglarską.

W czasach, gdy koncerty i festiwale piosenki żeglarskiej znikają raczej z map wydarzeń, tym bardziej doceniać należy te, które na nich się pojawiają. Tak w najbliższy weekend stanie się nad Zalewem Porajskim w Marinie Poraj, gdzie odbędzie się Jurajski Festiwal Żeglarski. To pomysł i inicjatywa Wójt Gminy Poraj – Katarzyny Kaźmierczak, Mariny Poraj oraz Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. W tym roku skromnie, bo wśród zaproszonych do koncertu tylko jeden wykonawca – Trzecia Miłość, ale za to – co należy pochwalić – w programie festiwalu znalazł się także przegląd konkursowy dla zespołów i solistów. Dla laureatów organizatorzy przewidzieli cenne nagrody.

Pierwszy Jurajski Festiwal Żeglarski, którego dobrym duchem i współorganizatorem jest znany wielu fanom mokrego folku zespół Drake z Częstochowy, odbędzie się nad Jeziorem Porajskim w Marinie Poraj już 29 kwietnia 2023 roku. Otwarcie Festiwalu o godz. 14:00.

Jak piszą organizatorzy, jego celem jest popularyzacja szeroko pojętej kultury marynistycznej, promocja gminy Poraj, propagowanie aktywnego i twórczego wypoczynku nad wodą, spotkanie miłośników piosenki oraz wyłanianie i promocja nowych i młodych talentów piosenki żeglarskiej oraz szanty.

Program festiwalu wyglądać będzie następująco:
godz. 14:00 – otwarcie festiwalu
godz. 14:15 – 16.00 przesłuchania konkursowe w kat. I
godz. 16:00 – uroczyste podniesienie bandery i rozpoczęcie sezonu żeglarskiego
godz. 17:00 – 19.00 przesłuchania konkursowe w kat. II
godz. 19:00 – występ zaproszonego zespołu szantowego
godz. 19:30 – ogłoszenie werdyktu jury
godz. 20:00 - występ laureatów
godz. 21:00 – występ zespołu Trzecia Miłość
godz. 23:00 – zakończenie festiwalu

Wszystkie informacje o konkursie i festiwalu znajdują się na stronie organizatora.

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: