Kolejny na mapie

IV Chełmski Festiwal Szantowy
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 30 września 2014
III Chełmski Festiwal Szantowy Fot. Mariusz Gawdziński
Wszystko zaczęło się dość niewinnie od zorganizowania cztery lata temu koncertu zespołu Kochankowie Sally Brown, w kawiarni DeCaffencja, znajdującej się w Chełmskim Domu Kultury. Miało to być niestandardowe zakończenie sezonu żeglarskiego. Zainteresowanie było na tyle duże, że koncerty w Chełmie zaczęły odbywać się częściej, i wreszcie pojawił się tu nowy festiwal.

Już miesiąc później, w listopadzie 2010 r. odbyło się kolejne, tym razem kameralne spotkanie klubowe, na którym chełmscy żeglarze gościli Kamila Badziocha i Łukasza Ziębę. Znów było wspaniale.

Od słowa do słowa i 1 października 2011 roku w Chełmskim Domu Kultury odbył się I Chełmski Festiwal Szantowy. Wystąpili na nim Kochankowie Sally Brown, Mechanicy Shanty oraz Zejman i Garkumpel. Na drugiej edycji pojawili się Mirosław Kowalewski, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Stara Kuźnia. Trzecia miała jeszcze mocarniejszą obsadę, gdyż do Chełma zaproszono, aż czterech wykonawców: Banana Boat, Cztery Refy i Mordewind, a zadebiutował zespół z Lublina - Syndrom Beczki. I tak od 3 lat, chełmscy żeglarze mają swój festiwal. Jak napisał do nas Mariusz Gawdziński, Komandor Klubu Żeglarskiego CHEŁM, nazwa może i szumna, ale nie o nazwę tu chodzi, a o atmosferę. A że atmosfera jest wspaniała potwierdzili nam to w opowieściach ubiegłoroczni uczestnicy imprezy.

W tym roku do Chełma przyjadą Klang, EKT Gdynia i „zadomowiony“ chyba już Syndrom Beczki. Szczegóły znajdziecie w naszym dziale „koncerty“.

IV Chełmski Festiwal Szantowy, 4.10.2014, Chełmski Dom Kultury
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Jesteś tutaj:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: