Kasiu, trzymamy kciuki!

Pierwsza edycja konkursu „Horyzonty“
Wieści Kamil Piotrowski 7 lutego 2014
Katarzyna Wolnik-Sayna Fot. Kamil Piotrowski
Nowa inicjatywa zachodniopomorskiego środowiska żeglarskiego ukierunkowana na wzmocnienie potencjału promocyjnego i wizerunkowego Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego to plebiscyt żeglarskie Horyzonty. Wśród listy nominowanych znalazła się także, znana doskonale miłośnikom muzyki morza, dziennikarka Polskiego Radia Szczecin, promotorka kultury marynistycznej.

Już w poniedziałek finał Konkursu Związku Portów i Przystani Jachtowych, którego celem jest uhonorowanie instytucji, firm oraz osób, których wyjątkowe działania i osiągnięcia w dziedzinie żeglarstwa sportowego jak i turystycznego, przyczyniają się do  popularyzacji Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.

Nagrodami w tym konkursie są „Horyzonty“ - a laureatami ci, którzy w swej codziennej działalności sięgają coraz dalej, przekraczają ograniczenia i bariery i tak jak cały Zachodniopomorski Szlak Żeglarski pragną tworzyć nowy standard jakości, wytrwałości w dążeniu do celu i osiągania sukcesów na szerokich wodach.

„Horyzonty“ będą przyznawane corocznie, w 10 kategoriach:

 • Żeglarz 
 • Rejs 
 • Jacht 
 • Port Jachtowy 
 • Działalność klubowa 
 • Sport 
 • Nadzieja 
 • Wydarzenie 
 • Osobowość 
 • Media 

Dla szantyfanów istotną jest ta ostatnia kategoria, gdyż obok Andrzeja Gedymina i serwisu sailportal.pl nominowano w niej także redaktor Katarzynę Wolnik-Sayna. Znaną fanom muzyki morza dziennikarkę Polskiego Radia Szczecin, autorkę programu „Tawerna“, współautorkę cyklu koncertów „Sail Szczecin - Płyńmy do Szczecina“ i serii płyt z nagraniami z tych koncertów. Kasia w swojej niedzielnej audycji „Tawerna“ promuje scenę marynistyczną od lat, zaprasza zespoły, emituje nagrania, przeprowadza wywiady. Była gospodarzem „Sceny szantowej“ podczas ostatnich regat The Tall Ship‘ Races w Szczecinie.

Uroczysta Gala Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego już w poniedziałek 10 lutego 2014,
o godz. 18:00 w szczecińskim Teatrze Polskim.

Kasiu, trzymamy kciuki!

Galeria

Komentarze

dodaj własny komentarz
 • Gość 12 lutego 2014, 8:55
  Niestey, tym razem się nie udało, ale nie zmienia to w niczym faktu, że dla sceny folku morskiego i współczesnej piosenki żeglarskiej audycje Katarzyny Wolnik-Sayny są niezmiernie ważne. Są światełkiem w ciemnym tunelu medialnym, które od lat, niezmiennie prowadzi słuchaczy ku muzyce morza, kulturze marynistycznej. Dlatego zapraszamy do słuchania audycji w niedzielne popołudnia (szczegóły znajdziecie na stronach Radia Szczecin), a Kasi za pracę, wiedzę i poświęcenie dziękujemy i prosimy o więcej.
  Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
Zobacz więcej

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: