Goście w Filharmonii

5 lat Shantażystów
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 10 lutego 2015
Shantażyści Fot. Press
Szanty, neoszanty, piosenki żeglarskie, pieśni folkowe, własne kompozycje to ich znak rozpoznawczy. Tak samo jak młodość, energia, pasja, i zaangażowanie. Nie zamykają się w jednym nurcie, szukają swojego miejsca. Występują zarówno na imprezach dla żeglarzy, jak i tych turystycznych. W najbliższy weekend świętować będą swój mały jubileusz.

Shantażyści, bo o nich mowa, to piątka młodych ludzi (w większości z Lewina Brzeskiego), zafascynowana śpiewem a capella. Już od pięciu lat realizują swoje marzenia na różnego rodzaju scenach, od konkursowych po festiwalowe.

Zadebiutowali 3 marca 2010 r. na harcerskim festiwalu "Spotkanie Muzyczne" w Kędzierzynie-Koźlu. Od tej pory wzięli udział w wielu konkursach na festiwalach szantowych. Zahaczyli o Przegląd Konkursowy Shanties, zgarnęli I miejsce na II Granicznej Kuźni Szant w Zgorzelcu, ale największy sukces jak do tej pory osiągnęli jednak nie na scenie żeglarskiej, a turystycznej. Rok temu zgarnęli Grand Prix jednego z najbardziej kultowych festiwali, łódzkiej YAPY. Styl w jakim to zrobili, budził uznanie.

Już za chwilę, w opolskiej Filharmonii będą świętować swoje 5 urodziny. Koncert, w ramach
cyklu Pieśni spod żagli (znanego naszym Czytelnikom), organizuje Rychu Sobieszczański, który od lat kreuje scenę żeglarską w Opolu i okolicach (Turawa).

Jak na wyjątkowy koncert przystało, będą też wyjątkowi goście - głównie przyjaciele zespołu, w większości "żeglarska młodzież" czyli Majtki Bosmana, Pod Wiatr, Trzecia Miłość, Leje na pokład. Będzie też grupa North Cape, która na scenie funkcjonuje znacznie dłużej, niż jubilaci.

Organizator zafundował nam już kilka niespodzianek na Facebooku Pieśni spod Żagli, zajrzyjcie i zobaczcie, jak zespoły zapraszają na to wydarzenie.

My też mamy dla Was prezent - podwójne zaproszenie na ten koncert. Jak je zdobyć?

Rozlosujemy je wśród tych, którzy do 13 lutego wyślą do nas maila, a w nim podadzą: imię, nazwisko, miasto, telefon kontaktowy, wyrażą zgodę na przetwarzanie danych osobowych a w temacie maila (obowiązkowo) wpiszą: "Shantażyści-Opole".

Po koncercie dalsze świętowanie przeniesie się na Rynek, do nowego lokalu w Opolu - Tawerny Podróżników "Kubryk" (nazwa adekwatna). Wejście tylko za okazaniem biletu na koncert.

Szczegóły wydarzenia znajdziecie w naszym dziale "koncerty".

 

5 lat Shantażystów, 14.02.2015, Filharmonia Opolska, Opole
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
  • Gość 13 lutego 2015, 13:31
    ponieważ musimy Was i organizatora jeszcz epowiadomić o wygranej, czekamy na zgłoszenia w sprawie zaproszenia do 17:00, 13 lutego
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
Zobacz więcej

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: