Mechanicy i Ryczące na pagaje

I Opolski Dzień Rzeki
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 26 czerwca 2015
Grażyna Wodiczko i Ryszard Sobieszczański Fot. Kamil Piotrowski
Wreszcie się udało. Po wielu podejściach, zabiegach, opolskie Stowarzyszenie "Pieśni spod Żagli" oraz Marina LOK Turawa zapraszają na I Opolski Dzień Rzeki. Oprócz koncertów będzie wiele atrakcji dziejących się na wodzie, m.in. regaty w klasie Omega, Flis Odrzański, dojdzie też do ciekawej rywalizacji dwóch bardzo znanych zespołów sceny żeglarskiej w I Wyścigu Pagajowców.

Zespoły Ryczące Dwudziestki i Mechanicy Shanty działają już od 30 i więcej lat na naszej scenie i dziś już niczego nie muszą udowadniać. Należą do ścisłej czołówki wykonawców polskiej sceny tradycyjnego folku morskiego i współczesnej piosenki żeglarskiej. Wytyczali nowe kierunki na polskiej scenie. Z szantą i pieśnią morza zjechali kawał świata, nagrywali płyty, organizowali własne festiwale. Ale w niedzielę, w Opolu, na zaproszenie organizatorów - Ryszarda Sobieszczańskiego i Stowarzyszenia "Pieśni spod żagli" oraz Grażyny Wodiczko z Mariny LOK Turawa (oboje na zdjęciu) - wspomniane zespoły zainaugurują I Opolski Wyścig Pagajowców.

Muzycznie tego dnia też będzie bardzo ciekawie. Na scenie pojawią się bowiem obok wspomnianych rewelacyjna formacja Flash Creep - piękne ballady folkowe i morskie, wspaniałe aranżacje wokalne i instrumentalne oraz młoda, acz już zaprawiona w bojach grupa z opolskiego - Shantażyści.

Szczegóły znajdziecie w naszym dziale "koncerty".

 

I Opolski Dzień Rzeki, 28.06.2015, Opole
portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: